سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۲

استاندار سمنان اعلام کرد

حضور ۴۰۰ سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در همایش ‌سرمایه‌گذاری سمنان‌

محمدرضا خباز

سمنان- استاندار سمنان از حضور ۴۰۰ سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در همایش ‌سرمایه‌گذاری سمنان‌ خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا خباز عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات جلسه برنامه‌ریزی نهایی همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران اظهار داشت: در نامه‌نگاری‌های اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر درخواست اختصاص یک پنل ویژه‌این نهاد در همایش بزرگ فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران موافقت مسئولان برگزاری این همایش اعلام شد.

وی خاطرنشان کرد: همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری ابران در استان سمنان با ۸ پنل ویژه سرمایه‌گذاری و یک پنل ویژه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار می‌شود.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۰ این تعداد به بیش از ۱۰ پنل برسد افزود: همایش فرصت‌های ویژه سرمایه‌گذاری ایران در سمنان به مدت ۴ روز برگزار می‌شود و باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرد.

وی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت سرمایه‌گذاران خارجی در استان سمنان تصریح کرد: در این همایش بالغ‌بر ۴۰۰ سرمایه‌گذار داخلی و خارجی حضور خواهد داشت که می‌توانند تحول ویژه‌ای را در حوزه اقتصاد و اشتغال کشور ایجاد کنند.

خباز با بیان اینکه معرفی مناطق ویژه اقتصادی در استان سمنان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های استان سمنان در معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری است اذعان کرد: این استان ظرفیت‌های مطلوبی در حوزه پنل های بانکی و بیمه‌ای، کشاورزی، صنایع وابسته، انرژی‌های مختلف تجدید پذیر برخوردار است.

وی توسعه و رونق گردشگری را از دیگر موارد مهم برای رونق اقتصادی و جذب سرمایه‌گذار خارجی دانست و گفت: بخش گردشگری یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌هایی و پرطرفدار برای سرمایه‌گذاری است چراکه با کمترین هزینه و بازدهی بالا می‌توان سرمایه‌گذاری مطلوبی را انجام داد.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه برنامه‌های نهایی این همایش تدوین‌شده است یادآور شد: در هر هیئت‌رئیسه‌ای که در این همایش فعالیت می‌کند دو سرمایه‌گذار ایرانی و دو سرمایه‌گذار خارجی می‌توانند محتویات مربوط به پنل را نقد و بررسی کنند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.