سه‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶

«خیران» زائر سرای استان البرز را در مشهد مقدس احداث می کنند

حرم رضوی

کرج- استاندار البرز گفت: زائرسرای این استان در مشهد مقدس با کمک و مشارکت خیرین و مردم از شهرهای مختلف احداث خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، محمدعلی نجفی، پیش از ظهر سه شنبه در جلسه «بنیاد زائر» که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج و جمعی از مسئولان شهری برگزار شد، اظهار کرد: فلسفه و ایده احداث زائر سرا در مشهد مقدس کار بزرگی بود که به درستی از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش بینی کرده بودند که در آینده ممکن است هزینه های اسکان زائران برای همگان فراهم نباشد، افزود:  این طرح برای خیلی از زائرانی که بضاعت مالی برای اسکان در مشهد مقدس را ندارند اما علاقمند هستند، طرح ویژه و مناسبی است.

استاندار البرز در ادامه با تاکید بر لزوم پیش بینی نحوه اجرای طرح احداث و نگهداری پروژه زائر سرای البرز در مشهد مقدس گفت: این حرکت مردمی است و باید خیرین، شهرداری های شهرهای مختلف و سایر بخش ها در بحث اجرای به میدان بیایند.

نجفی در ادامه با اشاره به فرصت حضور اقوام مختلف در استان البرز گفت: باید شرایطی را فراهم کرد که همه اقوام در این امر خیر مشارکت کنند و این طرح با نگاه معنوی و ارزشی شکل بگیرد.

 در ابتدای این نشست نیز نماینده ولی فقیه در استان، روند شکل گیری طرح زائر سراهای ارزان قیمت در استانها را مورد تشریح قرار داد.

 رئیس شورای اسلامی شهر کرج و شهردار نیز در ادامه به بیان دیدگاه و نقطه نظرات از منظر تامین منابع مالی و مباحث فنی و اجرایی پرداختند.

گفتنی است، سال گذشته زمین کلنگ احداث زائر سرای استان البرز در مشهد مقدس به زمین زده شده بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.