پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۳

آیت الله نوری همدانی:

مردم نسبت به توطئه جدید اسرائیل و آمریکا بی‌تفاوت نباشند

آیت الله نوری همدانی

 یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه نباید در برابر فتنه جدید آمریکا و اسرائیل نسبت به قدس بی‌تفاوت بود گفت: مسلمانان در مقابل این حرکت سکوت نکنند.

به گزارش قدس آنلاین، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در  دیدار رؤسا و مدیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه جامعه اسلامی نباید در برابر فتنه جدید آمریکا و اسرائیل نسبت به قدس بی‌تفاوت باشند گفت: نباید مسلمین در مقابل این حرکت سکوت کنند، بلکه باید علیه حرکتی که از سوی عربستان هم حمایت می‌شود به میدان بیایند واعلام انزجار کنند. 

وی افزود: اسرائیل با این حرکت خود نشان داد به نابودی خود نزدیک شده و امید است به زودی این مسئله در جامعه اسلامی محقق شود. 

استاد سطوح عالی حوزه در ادامه  به مسئله امر به معروف و نهی از منکر اشاره  کرد و گفت: این مسئله از موضوعات مهم است و قرآن در همین رابطه دستورات فراوانی به اهمیت و اجرای این فریضه به آحاد جامعه اسلامی داده و سفارش کرده افرادی را برای اجرای امر به معروف و نهی ازمنکر معین کنید. 

وی افزود: در روایتی از معصوم(ع) آمده «همه کارهای خوب در کنار امر به معروف و نهی از منکر است»، این نشان می‌دهد این فریضه چه قدرمهم است و ازچه جایگاهی برخوردار است. 

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه معروف‌ها و منکرات در جامعه زیاد هستند و ازجمله منکرات، برخی دولت مردان کشورهای اسلامی هستند که به اسرائیل خدمت می‌کنند و نوکر آن‌ها می‌باشند، بر شناخت بیشتر این دو فریضه تاکید کرد. 

 وی افزود: اگر فریضه امر به معروف و نهی از منکر اجرا شود در جامعه امنیت، اخلاق، اشتغال و سایر موضوعات اجرا خواهد شد، این مسئله‌ای که امام باقر(ع) در روایتی بیان کرده است. 

این مفسر قرآن کریم گفت: آمران و ناهیان کسانی باشند که اهل معرفت، درک نسبت به معروف و منکر باشند، نسبت به زشتی‌ها وبد اخلاقی‌های جامعه بی‌تفاوت نباشند، با زبان و قدرت تذکر دهد. 

وی بیان داشت: امر به معروف و نهی ازمنکر آن قدر در دین ارزش دارد که  قرآن افرادی که این برنامه‌ها را اجرا می‌کند تمجید می‌کند و مقابله به استکبار را درهمین زمینه می‌داند. 

گرفتن سود دیرکرد حرام است

آیت الله نوری همدانی بر تشکیل وزارتخانه امر به معروف و نهی ازمنکر تاکید کرد و افزود: متأسفانه در این زمینه حتی مسائلی مانند دیرکرد بانک و گرفتن سود دیرکرد حرام است، حرف‌های زیاد از سوی مراجع تقلید زده شد و حتی به مسئولین وقت گفته شد، ولی کسی به  حرف گوش نمی‌دهد؛ تنها یک صورت است و آن هم مردم به این مسئله اهمیت بدهند و از مسئولین بخواهند. 

وی بر هجرت علمای و روحانیون به شهرها و روستاها تاکید کرد و اظهار داشت: حضور روحانی در شهرها به منزله طبیب است و باید روحانیون با حضور خود شهر و روستا و اسلام را احیاء کنند و در این رابطه لازم است حمایت کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.