پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷

پیشنهاد محسن رضایی برای گسترش بازار ایران

محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از راه‌های گسترش بازار ایران، تولید ملی و اقتصاد مقاومتی را ارتقای استاندارد سازی است دانست.

به گزارش قدس آنلاین، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز(پنجشنبه ١٧ آذرماه) به همراه رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم، از توانمندی ها و بخش‌های مختلف مؤسسه بین‌المللی توسعه و تحقیق گردشگری با علایق ویژه گردشگری حلال در حوزه جهان اسلام(OIC)  و اداره کل غذا، دارو و استاندارد جزیره قشم  بازدید کرد.

رضایی در جمع مدیران  مؤسسه بین المللی توسعه و تحقیق گردشگری با تبریک اعیاد ماه ربیع و ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: امیدوارم مسلمانان با برخورداری از چنین سرمایه های معنوی و معرفتی وحدت امت اسلامی را تحقق بخشند و به جایگاه سزاوار خود برسانند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تشکر از مدیران منطقه آزاد  قشم که به این بخش توجه کرده و در آن سرمایه‌گذاری و  مجموعه‌ای با کیفیت ایجاد کرده‌اند،گفت: کشور ما در منطقه به لحاظ نیروی انسانی از برتری  مشهودی برخوردار است و اگر بخواهیم نفوذ مؤثر خود را در منطقه، علاوه بر مسائل امنیتی حفظ کنیم؛ باید اموری را با فناوری بالا در کشور بنیانگذاری کنیم.

رضایی در تشریح این موضوع گفت: یکی از این امور، استاندارد سازی است که در کسب اعتماد مشتری بسیار اهمیت دارد؛ چرا که مشتری باید از کیفیت دارو و غذایی که مصرف می‌کند،  مطمئن باشد و این موضوع برای تولید کننده‌هایی نیز که  دارای  محصولات استاندارد باشند، از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین یکی از راه‌های گسترش بازار ایران، تولید ملی و اقتصاد مقاومتی، ارتقای استاندارد سازی است و البته یکی از تاکیدات و الزامات اقتصاد مقاومتی نیز ارتقاء استاندارهای کشور است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با ارائه  پیشنهادهایی در حوزه مدیریت و گسترش فعالیت های مؤسسه بین‌المللی توسعه و تحقیق گردشگری گفت‌:  همکاری با چنددانشگاه کشور ، موجب می شود که آن دانشگاه ها خدمات استاندارد را به نمایندگی از این مؤسسه عرضه کنند. حسن این کار این است که اولاً مؤسسه شما توسعه پیدا می‌کند و ثانیاً  این توسعه باعث تضعیف مدیریت شما نخواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با یادآوری اهمیت ارزآوری و ارزش آفرینی مراکز تحقیقاتی گفت: همچنین شما در قبال اعتبار نام تجاری  خود می‌توانید میلیاردها دلار برای کشور سودآوری داشته باشید تا تبدیل به یک عنوان با کیفیت و رو به رشد در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری تبدیل شوید و از طریق زیر پوشش قرار دادن دانشگاه و بخش های علمی کشور به رشد فناوری در ایران کمکی شایان کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.