شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳

مدیرکل سابق نوسازی مدارس استان زنجان:

نیمی از مدارس استان زنجان به استانداردسازی سیستم گرمایشی نیاز دارند

سازمان نوسازی مدارس کشور

زنجان- مدیرکل سابق نوسازی مدارس استان زنجان با اشاره به اینکه ۱۶۲ باب مدرسه در استان مقاوم‌سازی شده‌اند گفت: نیمی از مدارس استان زنجان به استانداردسازی سیستم گرمایشی نیاز دارند.

به گزارش قدس آنلاین، امروز در حالی آیین تودیع و معارفه مدیران کل نوسازی مدارس استان زنجان برگزار شد که استاندار و معاونانش در این مراسم حضور نداشتند.

این مراسم با حضور علی شهری معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی کشور و علی وقفچی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و از زحمات علی عسگری قدردانی شد و جهانگیر صفری به عنوان مدیرکل جدید نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان منصوب شد.

علی عسگری، مدیرکل سابق نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان در این‌ جلسه اظهار داشت: زحمات امروز ما در مقابل رشادت‌های شهدا در جنگ هشت‌ ساله شهدا بسیار ناچیز است.

وی افزود: امروزه اداره‌ای را تحویل می‌دهم‌ که این اداره در کشور حرف‌های بسیار زیادی دارد.

مدیرکل سابق نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان به استاندارسازی ۵۸۳ باب مدرسه اشاره کرد و افزود: این تعداد مدارس از لحاظ سیستم گرمایشی و سایر موارد استاندارسازی شد اگرچه نیمی از مدارس باقی مانده‌اند.

وی با بیان اینکه ۱۶۲ باب مدرسه در استان مقاوم‌سازی شده‌اند، تصریح کرد: این تعداد مدرسه شامل یک هزار و ۳۲۰ کلاس درس می‌شود.

عسگری با اشاره به فعالیت خیران مدرسه‌ساز در استان گفت: از سال ۹۲ تا ۹۵ خیران ۱۰۰ کلاس درسی را به فضای آموزشی استان اضافه کردند.

وی به تاسیس دفتر فنی در این اداره اشاره و خاطرنشان کرد: امروزه کارشناسان دفتر فنی اداره‌کل نوسازی حرفی برای گفتن در استان دارند.

مدیرکل سابق نوسازی مدارس و تجهیز استان زنجان با تاکید بر اینکه همواره تربیت نیروی متخصص در دستور کار اداره بود، گفت: خوشحالم امروز یکی از معاونان این اداره به سمت مدیرکل جدید نوسازی استان منصوب شده است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های وزارت‌خانه و سازمان نوسازی کشور تهیه شناسنامه فنی برای امکانات و فضاهای آموزشی است،‌گفت: این کار در استان زنجان از سال ۸۵ آغاز شد و امروزه با استفاده از آن مشخصات می‌توانیم برای مدارس تصمیم‌گیری کنیم.

عسگری با ابراز خرسندی از تعاملات خوب اداره‌کل نوسازی با مناطق چهارده‌گانه آموزش و پرورش استان گفت: همواره مشاور امین برای روسای چهارده‌گانه آموزش و پرورش بودم.

وی با بیان‌ اینکه رتبه‌ها و مقام‌های نخست در ارزیابی‌های مختلف کشوری و استانی بیانگر ارتباط خوب این اداره با دستگاه‌های اجرایی استان است،‌ عنوان کرد: این اداره ارتباط خوبی با خیران مدرس‌ساز استان دارد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.