یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

تأکید بر لزوم بازتولید منابع علمی درحوزه تاریخ وتمدن اسلام

شورای عالی انقلاب فرهنگی

در جلسه ۲۲۴ کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی بر لزوم بازتولید منابع علمی در این زمینه و ترویج مباحث اخلاقی در حوزه علم و فناوری تأکید شد.

به گزارش قدس آنلاین، جلسه ۲۲۴ کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست علی‌اکبر ولایتی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه گزارشی از فعالیت یکی از موضوعات علمی و فرهنگی کشور ارائه شد. پس از ارائه این گزارش، ولایتی طی سخنانی گفت: در حوزه وقف علم و فرهنگ، ظرفیت فراوانی وجود دارد که باید با نگاهی روشن و به‌روزشده مدیریت شود.

در ادامه جلسه، کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران ابعاد طرح پژوهشی تاریخ علم و فناوری در تمدن اسلامی مورد بررسی قرار گرفت که در این زمینه اعضاء با تأکید بر لزوم بازتولید منابع علمی در این زمینه، بر ترویج مباحث اخلاقی در حوزه علم و فناوری تأکید کردند.

ولایتی هم در این زمینه گفت: متأسفانه، برخی از اساتید و دانشگاه‌ها سعی می‌کنند تا استعدادهای علمی کشور را به کوچ تشویق و ترغیب کنند که این کار برخلاف مشی دانشمندان تاریخ تمدن اسلامی است.

وی افزود: تاریخ تمدن ایران قبل از اسلام، نشانه توانمندی فرهنگی غنی اسلامی است که توانست این ملت متمدن را به خود جذب کند.

در پایان این جلسه نیز گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه فرهنگیان در حوزه ترویج تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران ارائه شد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.