سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰

کوهرنگ سردترین نقطه کشور شد

کاهش شدید دما

شهرکرد-معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: صبح امروز دمای هوای کوهرنگ به ۱۳ درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید که سردترین نقطه استان و کشور گزارش شد.

به گزارش قدس آنلاین، مهرداد قطره با اشاره به کاهش چهار تا پنج درجه‌ای دمای هوای استان تا پایان هفته جاری، اظهار کرد: صبح امروز دمای هوای شهرکرد به هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید که این کاهش دما موجب ایجاد پدیده مه در بسیاری از نقاط استان شد. 
وی افزود: صبح امروز دمای هوای کوهرنگ به ۱۳ درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید که سردترین نقطه استان و کشور گزارش شد. 
قطره تصریح کرد: پدیده مه گرفتگی در بروجن موجب شد دید افقی به کمتر از ۱۵۰ متر  و در شهرکرد به کمتر از  ۸۰۰ متر برسد که این وضعیت تا پایان هفته در استان وجود دارد. 
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی با اشاره به اینکه متوسط بارش‌ها در استان از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون به ۵۵ میلیمتر رسیده است، تصریح کرد: در حال حاضر بارندگی‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته و میانگین بلندمدت ۷۷ درصد کاهش یافته است. 
وی ادامه داد: امسال چهارمحال و بختیاری وارد دهمین سال خشکسالی شده و در طی ۱۰ سال گذشته رکورد خشک‌ترین سال‌ها را پشت سر گذاشته است. 
قطره خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود بارش‌ها و پیش‌بینی‌های انجام شده، قطعا سال زراعی جاری در بسیاری از نقاط استان با کاهش ۴۰ تا ۷۰ درصدی بارش مواجه هستیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.