سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۱

شلیک مرگبار به سر مرد جوان به خاطر بدهی مالی

اسلحه، تفنگ ، قتل

با اسلحه‌ای که از چند سال پیش تهیه کرده بودم به سراغش رفتم سوار خودرو جواد شدم، از او درخواست مهلت کردم،اما او شرایط بسیار سختی را برای تسویه‌ مالی پیش پایم گذاشته بود در نهایت...

به گزارش قدس آنلاین، ساعت ۲۳:۴۵ بیست و نهم مهر سال جاری مأموران کلانتری ۱۳۰ نازی‌آباد در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت خبر قتل پسر جوانی را اعلام کردند که دقایقی بعد بازپرس امور جنایی تهران به همراه اکیپ تشخیص هویت اگاهی و کارشناسان پزشکی قانونی در صحنه جرم واقع در نازی‌‌آباد، خیابان بهمن‌یار، خیابان دانشگاه حاضر شدند.

بررسی‌های اولیه نشان داد مقتول مرد سی و شش ساله‌ای است که بر اثر اصابت یک گلوله به سمت راست سرش  پشت فرمان خودروی ۲۰۶ و درحالیکه خودرو روشن بوده، به قتل رسیده است.

کارشناسان پزشکی قانونی در تحقیات اولیه، زمان مرگ مقتول را حدود دو ساعت قبل از کشف جسد اعلام کردند و مشخص شد گلوله از فاصله نزدیک به مقتول اصابت کرده است.

کارآگاهان با حضور در صحنه جرم، ضمن بررسی اسناد و مدارک به دست آمده از مقتول موفق به شناسایی هویت وی به نام جواد شده و متوجه شدند که در بازار پارچه‌فروشها دارای مغازه بوده و محل کشف جسد وی نیز دقیقاً در ابتدای کوچه منتهی به محل سکونتش برادرش قرار دارد.

با شناسایی هویت مقتول، تحقیقات برای شناسایی عامل جنایت وارد مرحله‌ی جدیدی شد، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از دوستان مقتول به نام مرتضی شدند که بنابر اظهارات خانواده مقتول قرار بوده تا جواد برای پیگیری طلب مالی‌اش به مرتضی مراجعه کند.

با شناسایی محل سکونت مرتضی در منطقه نازی‌آباد، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت وی اطلاع پیدا کردند که محل سکونت مرتضی در فاصله نزدیکی از محل کشف خودرو ۲۰۶ مقتول قرار دارد.

در ادامه رسیدگی به پرونده، تحقیقات از مرتضی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت؛ مرتضی در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بدهکاری به مقتول و حتی ملاقات با وی در شب جنایت شد اما در ادامه‌ تحقیقات و با ارائه مدارک از سوی کارآگاهان اعتراف کرد که در شب جنایت با مقتول ملاقات داشته اما کماکان منکر هر گونه اطلاع از جنایت شد.

با توجه به شواهد و دلایل به دست آمده و همچنین وجود برخی تناقضات در اظهارات مرتضی، هماهنگی‌های لازم با بازپرس پرونده انجام و سرانجام مرتضی دهم آبان ماه دستگیر و به اداره پلیس آگاهی تهران منتقل شد اما وی کماکان منکر هرگونه ارتکاب جنایت و یا اطلاع از آن بود.

سرانجام با تحقیقات وسیع، مرتضی هجدهم دی سال جاری لب به اعتراف گشود و صراحتاً به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

وی در اعترافاتش درباره قتل جواد گفت: چندی پیش به واسطه ورشکستگی مالی، مبلغی در حدود یک میلیون تومان را از مقتول قرض کردم تا بتوانم خودرو سواری‌ام را تعمیرات اساسی کرده و با آن مسافرکشی کنم؛ با این پول توانستم خودروام را تعمیر اساسی کرده اما در فاصله کوتاهی پس از آن تصادف شدیدی کردم به نحوی که دیگر امکان مسافرکشی با ماشین را نیز نداشتم.

وی افزود: در چنین شرایطی هر بار جواد نیز پیگیر طلبش از من بود و شرایط بسیار سختی را برای گرفتن پولش ایجاد کرده بود به نحوی که اعضای خانواده‌ام نیز درگیر آن می‌شدند، شب حادثه در حالیکه جواد برای گرفتن پولش به در خانه‌ ما آمده بود، با اسلحه‌ای که از چند سال پیش تهیه کرده بودم به سراغش رفتم؛ سوار ماشین جواد شدم؛ از او درخواست مهلت کردم، اما او شرایط بسیار سختی را برای تسویه‌ مالی پیش پایم گذاشته بود، در نهایت تصمیم به کشتن او گرفتم، از او درخواست کردم تا حرکت کند، پس از دور شدن از خانه، ناگهان اسلحه را از زیر لباس خارج کرده و به سمت جواد شلیک کردم، به سرعت از ماشین خارج شده، اسلحه را داخل سطل آشغال انداخته و به سرعت به خانه برگشتم.

متهم پس از این اظهارات با دستور بازپرس امور جنایی تهران بازداشت شد و برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران اداره آگاهی قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.