چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰

صحبتهای جنجالی امیر قلعه نویی:

چرا مسعود شجاعی نباید در تیم ملی باشد/ بانوان سوریه به ورزشگاه می آیند بانوان خودمان نه/ مسلمان واقعی برانکو است

امیر قلعه نویی

سرمربی ذوب آهن با بیان اینکه اسم کشورمان زنانه است ولی بانوان حق ورود به ورزشگاه را ندارند، گفت: چرا مسعود شجاعی نباید در تیم ملی حضور داشته باشد؟

به گزارش قدس آنلاین، امیر قلعه نویی درباره برنامه کارلوس کی روش  برای در اختیار گرفتن ملی پوشان بعد از بازی های لیگ و ریکاوری آنها به رادیو تهران، گفت: کمتر از یکسال به جام جهانی وقت داریم. باید تعامل خوبی بین تیم ملی و باشگاه ها وجود داشته باشد. تیم ملی خوب از لیگ خوب بیرون می آید. این برنامه را هم کی روش داده است ولی یک سئوال دارم. ما یک تیم شهرستانی هستیم. بعد از بازی هایمان بازیکنان ملی پوش باید با یک پرواز به تهران بیایند و سپس برگردند.  ارتفاع مثل یک ماده بیهوشی است. حالا اگر قرار باشد همان هفته مثلا ما به اهواز هم برویم، بازیکنان ما ظرف چند روز باید ۴ یا ۵ پرواز داشته باشند.

وی افزود: این برنامه کی روش برای تیم های تهرانی ایده آل است. نتایج و آمار کی روش توانایی های او را نشان می دهد ولی با این برنامه، بازیکنان شهرستانی نه تنها ریکاوری نمی شوند بلکه دچار افت بدنی هم می شوند.

سرمربی تیم ذوب آهن در خصوص عوامل موفقیت پرسپولیس و نقش برانکو و باشگاه در این موفقیت ها، تصریح کرد: نیروهای بیرونی می توانند نقش داشته باشند از جمله ثبات مدیریت، بازیکنان و ... برانکو دوست عزیز من است. اجازه بدهید یک خاطره از ایشان بگویم. وقتی سرمربی تیم ملی بودم، در اجلاس برلین حاضر شدم که برانکو هم آنجا بود. مسلمان واقعی یعنی برانکو. سه روزی که آنجا بودیم، برانکو تمام اطلاعات و تجاربش را در اختیار من گذاشت.

قلعه نویی در خصوص شرایط تیم ذوب آهن گفت: در چهار هفته گذشته ۱۰ امتیاز گرفته ایم. به گفته کارشناسان داوری، مظلوم ترین تیم ادوار تاریخ لیگ برتر، ذوب آهن بوده است به خاطر اشتباهات داوری. روی چند بازیکن دست گذاشته بودم که در ذوب آهن بمانند مثل احسان پهلوان. برای خودم برنامه داشتم. وقتی ذوب آهن را گرفتم، برنامه ریزی کرده بودم که چند بازیکن را می خواهم. به قول کاظم اولیایی مربیگری تنها شغلی است که آبروی آدم در گرو پای دیگری است.

وی ادامه داد: روی چند بازیکن حساب کرده بودم ولی آنها تمرکز لازم را نداشتند. سعید آذری مدیرعامل باشگاه در برنامه نود در این خصوص صحبت کرد. بازیکنی که در خانه خودش نزدیک به یک میلیارد می گیرد ولی نمی ماند، معلوم است تمرکز نداشته است. یکسری بازیکنانی که روی آنها حساب می کردیم، در زمین کارایی لازم را نداشتند. ولی در ۴ بازی گذشته شرایط بهتری پیدا کرده ایم و تیممان روانتر و با عِرق بیشتری بازی می کنند. دو امتیازی هم که نگرفتیم، داور باعث آن بود.

قلعه نویی درباره بازی با سپاهان در هفته نوزدهم تاکید کرد: همیشه اصفهان سرآمد بوده است. ما در دربی گذشته دو بر صفر باختیم. زمانی هم که سپاهان بودم، همیشه دربی های اصفهان دربی های قشنگی بوده است و فضای خوبی داشته است. امیدواریم اینبار هم بازی خوبی بشود. شرایطمان در جدول طوری است که امیدوارم سه امتیاز را بگیریم. اعتقاد دارم جای سپاهان هم آنجای جدول نیست.

سرمربی ذوب آهن درباره مشکلات مالی و کمبود بودجه تیم برای لیگ قهرمانان آسیا، گفت:انسان به امید زنده است. ذوب آهن باشگاه ساختارمدار و اخلاق مداری است. بودجه باشگاه دو سال پیش ۲۸ میلیارد بوده است ولی با ۱۲ میلیارد تومان، اداره کردن باشگاه سخت است. خواهش من از مدیران کارخانه و باشگاه این است که باتوجه به اینکه ذوب آهن آسیایی است، تجدید نظر کنند. البته نشستی خدمت آقای لطفی داشتیم که قول هایی دادند. ان شاءالله مشکلات برطرف می شود.

قلعه نویی ادامه داد: صحبتهای امروز من سند است. قول می دهم ما یکی از ذوب آهن های خوب باشگاه های آسیا باشیم. می رویم که از نام ذوب آهن در آسیا دفاع کنیم. 

قلعه نویی درباره مشکلاتی که در فوتبال ایران وجود دارد و شعارهایی که روی سکوهای ورزشگاه ها داده می شود، گفت: برای پیدا کردن ریشه این مشکلات باید به چند سال پیش برگردیم. باید ببینیم به جامعه و جوانها چه چیزی داده ایم و انتظار داریم چه چیزی بگیریم. احترام به حریف واجب است. شما نگاه کنید بعد از فرگوسن، منچستر یونایتد شرایط ایده آل پیدا نکرد. آیا دیده اید تا الان ورزشگاه  این تیم خالی بماند؟

وی افزود: آسیبهایی که جوانهای ما را تهدید می کند، مشکل است. یکی از دلایلی که تمرینات تیم هایم را باز می گذارم به این خاطر است که جوانها به یک جای آلوده نروند و در زمین های ورزشی حاضر شوند. وقتی برای جوان کاری نمی شود نباید توقعی داشت. پسوند فرهنگی باشگاه ها، الکی است. ما چه کار فرهنگی کرده ایم؟ نه باشگاه ها بلکه جامعه چه کار کرده است؟ جوانهای ما مشکل اقتصادی دارند. حدیث داریم وقتی فقر از در وارد شود ایمان از پنجره خارج می شود.

سرمربی ذوب آهن یادآور شد: ملت ما ملت بزرگ و کشور ما کشور ثروتمندی است. باید به فکر جوانها و مملکت باشیم. آقای مسعود شجاعی چرا نباید در تیم ملی باشد. چرا بانوان ما نباید بیایند ورزشگاه؟ یک سئوال دارم.  مگر اسم کشور ما ایران نیست؟ ایران اسم مرد است یا زن؟ ایران، اسم زن است. چرا در کشوری که نامش زنانه است، بانوان نمی توانند به استادیوم بروند؟ چرا بانوان سوریه می توانند به ورزشگاه بیایند ولی بانوان ما نمی توانند؟ قبول دارم باید شرایط و فرهنگ را درست کنیم تا مثل فرهنگ فضای مجازی نشود و بانوان بتوانند به استادیوم بیایند. چه اشکالی دارد؟ 

قلعه نویی تاکید کرد: بانوان به گردن ما حق دارند. جایی که رای می خواهیم، بانوان هستند. مگر در جنگ شهید زن و مجروح زن نداشتیم؟

وی درباره صحبتهای محمد دادکان مبنی بر مهندسی بودن انتخابات ورزشی گفت: دادکان جزو بزرگ مردان ایران است. او هم مومن است هم مسلمان. درباره مهندسی انتخابات چون جایی نبوده ام که ببینم نمی توانم حرفی بزنم اما دل دادکان برای ورزش و فوتبال می سوزد. او خاک ورزش را خورده است.

سرمربی ذوب آهن در ادامه صحبتهایش با بیان اینکه ایراد ما این است که باید کار مشارکتی انجام بدهیم، گفت: من نه اصلاح طلبم نه اصولگرا. من ایران را دوست دارم. هرچند آخرش هم اتفاقی نمی افتد یکبار اصولگرا رای می آورد یکبار اصلاح طلب. ما کار مشارکتی بلد نیستیم. وقتی این گروه می رود و آن گروه می آید آدمها و نیروهای خودشان را می آورند و هزینه ای که یک جامعه برای مدیرش داده است هدر می رود.

قلعه نویی گفت: با احترامی که برای ریاست جمهوی قائلم باید بگویم همواره دوره دوم ریاست جمهوی کیفیتش پایین تر است. 

وی افزود: یکبار زمانی که در کمیته فنی فدراسیون فوتبال بودم به علی کفاشیان گفتم کمیته تشریفات تشکیل بده و تمام روسای ادوار تاریخ که در قید حیات هستند را دور هم جمع کن. کجای ایران این اتفاق رخ می دهد؟ نگاهمان نباید نگاه این مدلی باشد. در کشورهای پیشرفته با تغییر مدیران و روسا، شاید ۱۰۰ نفر جابجا شوند ولی در ایران ۱۷ هزار نفر جابجا می شوند!

سرمربی ذوب آهن که در این مصاحبه از استقلال صحبتی نکرده بود، گفت: یکسری اتفاقات هم در این مدت افتاده است. باید از فوتبال لذت ببریم.

وی همچنین در پایان با بیان اینکه می خواهد اشعاری از حضرت مولانا بخواند، گفت: 

باران که شدی مپرس ، این خانه‌ی‌ کیست
سقف حرم و مسجد و میخانه‌ یکیست
باران که شدی، پیاله‌ها را نشمار
جام و قدح و کاسه و پیمانه‌ یکیست
با سوره ی دل ، اگر خدارا خواندی
حمد و فلق و نعره‌ی مستانه یکیست
گر درک کنی خودت خدا را بینی
درکش نکنی،کعبه و بتخانه یکیست

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.