چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷

حملات گسترده جنگنده‌های عربستان به صنعا و حجه در یمن

جنگنده سعودی

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی، صنعا و حجه یمن را آماج حملات شدید خود قرار دادند.

به گزارش قدس آنلاین، یک شهروند یمنی به ضرب گلوله نظامیان سعودی در بخش مرزی شَدا در استان صعده در شمال یمن به شهادت رسید.

همزمان با این تحول، ارتش سعودی مناطق مختلف دو بخش رازِح و مُنبه در صعده را هدف حملات توپخانه‌ای و راکتی خود قرار داد که در پی این حملات، خسارات زیادی به منازل و مزارع شهروندان وارد شد.

از سوی دیگر جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی ۱۹ بار پادگان الاستقبال در منطقه الغوش در بخش هَمدان در شمال غرب صنعا را بمباران کردند.

در مقابل تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند ۴ تن از مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی این کشور را در بخش صِراوح در غرب مارب به هلاکت برسانند.

یک منبع محلی یمنی گفت که درگیری‌ها بین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور و مزدوران منصور هادی در مناطق المخدره، وادی الربیعه و منطقه المطار در استان مارب همچنان ادامه دارد.

نیروهای یمنی در ادامه عملیات تلافی‌جویانه خود دو تن از مزدوران رئیس‌جمهور فراری این کشور را در منطقه مزویّه در بخش المتون در استان الجوف واقع در شمال شرق یمن، از پای در آوردند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی نه بار دو بخش حوض و میدی در استان حجه و سه بار صنعا پایتخت یمن را هدف حملات شدید خود قرار دادند.

در پی حملات توپخانه‌ای نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مراکز تجمع مزدوران در شمال منطقه مرزی میدی در استان حجه، شماری از آن‌ها به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

نیروهای یمنی مراکز تجمع نظامیان سعودی در پایگاه‌ الغاویه و روستای قوی در جیزان را گلوله‌باران کردند.

همچنین مراکز تجمع نظامیان سعودی در پایگاه‌های الشُرفه، المخروق، و شرق الشبکه در نجران هدف حملات نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.