پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۲

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

تقوا بهترین توشه عبادت است

عابدینی

قزوین_ نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت:خمس و زکات، کمک به فقرا و بوسیدن دستان پدر و مادر زمینه ساز تقوا است و تقوا به عنوان بهترین توشه عبادت محسوب می شود

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر روز پنج شنبه در اختتامیه دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر و سالروز گرامیداشت شهادت شهید غلامرضا رهبر که در سالن اجتماعات قائم شهرداری منطقه دو قزوین برگزار شد به خصوصیات و ویژگی های متقین اشاره کرد و اظهار داشت: متقین بوی انسانیت می‌دهند و اهل عدالت، صداقت و پرورش‌یافته مکتب تقوا هستند.

وی افزود: شجاعت، صداقت، یک‌رنگی، انسانیت، رحمت، عطوفت و کرامت در تقوا از جمله ویژگی های متقین است و در این پهنه زمین، متقین و انسان‌های برتر همان انسان‌هایی هستند که انسانیت در آن‌ها موج می‌زند و مدینه فاضله با انسان‌های باتقوا تحقق می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: «ایاک نعبد و ایاک نستعین»، خمس، زکات، دستگیری از فقرا از فضایل تقوا است؛ اگر تقوا می‌خواهیم باید به عبادت بپردازیم و در تمام عبادت‌ها اعم از حج توشه برگرفته و با بصیرت، عرفان و معرفت گام برداریم.

 وی اضافه کرد: منطق در ادبیات دینی گفتن همراه اندیشه دینی بوده و منطق اهل تقوا صحیح و مناسب است و بیان و صحبت درست را می توان در اهل تقوا به خوبی مشاهده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه هوشمندی نشانه تقوا است و افراد باتقوا هوشمند هستند و خود را از هوا و هوس باز داشته و انسانیت را سرلوحه زندگی خود قرار می‌دهند، مطرح کرد: مشتریان لهویات، مردم را به گمراهی کشانده و در فضای مجازی افرادی فعالیت می‌کنند که در پیشگاه خدا حقیر هستند و در مقابل آن‌ها یعنی لهوالحدیث‌ها، افرادی هستند که به حکمت علاقه دارند و مردم را به تقوا دعوت می‌کنند.

عابدینی با اشاره به اینکه انسانیت به شهرت نیست بلکه به صداقت، درستی و ایمان است گفت: اگر متواضع در قعر چاه باشد و از دسترس اهل رسانه غایب باشد، خداوند فضایی برای او ایجاد می‌کند که انسان متواضع در قعر چاه بهترین بهترین‌ها در دولت اشرار می‌شود که نمونه آن امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است.

وی اضافه کرد: امروز باید با بصیرت و تواضع در مقابل دشمنان خدا بایستیم و با عزت و قدرت در راستای حل مشکلات مردم گام برداریم و از مدافعان حرم، دفاع مقدس و مدافعانی که مرد میدان و جهاد بوده و هستند، درس عبرت بگیریم و متواضعانه زندگی کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.