یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹

تخلفات ساخت و ساز در روستاهای چهارمحال و بختیاری بالا است

ساختمان نیمه کاره

شهرکرد- مدیرکل دفتر فنی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه تخلفات ساخت و ساز در روستاهای استان بالا است به گونه‌ای که ما در بازدید ۱۴۰ روستای استان ۱۴۰۰ تخلف شناسایی کردیم.

به گزارش قدس آنلاین، احسان امانی ظهر امروز در ستاد مبارزه با زمین‌خواری استان داشتن انشعابات غیرمجاز،  تغییر کاربری، تصرف به محدوده‌ها و دخالت‌های غیرمجاز را از جمله این تخلفات برشمرد اظهار داشت: نزدیک به ۳۵ تخلف مختلف در این بازدیدها مشاهده شد ضمن اینکه تخلفات برای برخورد با متخلفان به دهیاری‌ها ارسال شد.

وی با بیان اینکه کم‌اطلاعی و یا بی‌اطلاعی دهیاران را از دیگر مشکلات این حوزه است، افزود: به دلیل چند گانه بودن مدیریت ساخت و ساز، در روستاها مشکل داریم.

مدیرکل دفتر فنی استانداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه امروز با هماهنگی متولیان مقداری از تخلفات ساخت و ساز در خارج از روستاها گرفته شده است، بیان کرد: هماهنگی بیشتر و آگاهی بخشی سهم به سزایی در حل بسیاری از مشکلات دارد.

امانی وی به اخذ سند تک برگی برای املاک دستگاه ها اشاره و تصریح کرد: آموزش و پرورش و سپاه برای بیشتر املاکشان سند تک برگی اخذ کرده اند ضمن اینکه راه و شهرسازی و منابع طبیعی نیز در این زمینه واقعا همکاری خوبی داشته‌اند.

وی تاکید کرد: دستگاه‌ها باید به سرعت با تخلفات در حوزه خودشان برخورد کنند نه اینکه آنها را رها کنند تا بعد به وزارت کشور کشیده شوند.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.