چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان:

نسبت به رفع آسیب های اجتماعی در زنجان تلاش جدی صورت بگیرد

بیوک موسوی

زنجان-معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: با بررسی دقیق و کارشناسی باید نسبت به رفع آسیب های اجتماعی در جامعه تلاش شود و در این خصوص نگاه فرابخشی صورت بگیرد.

به گزارش قدس آنلاین،  بیوک موسوی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان زنجان در محل استانداری زنجان با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی و دلایل ایجاد این آسیب ها باید در حوزه‌های مختلف مورد بررسی دقیق و کارشناسی صورت بگیرد، افزود: باید با روش‌های جدید به مقابله با آسیب‌های اجتماعی پرداخت و همت لازم را در این زمینه داشت.

وی با بیان اینکه تکدی گری یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی است،  ادامه داد: تا پایان هفته باید دستگاه‌های اجرایی دست به دست هم دهند تا متکدیان در زنجان جمع آوری شوند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان وجود فرهنگ نوع دوستی و خیر بودن را به عنوان یکی از مهم‌ترین خصلت‌های شهروندان زنجانی عنوان کرد و  با بیان اینکه  متکدیان از این خصلت زنجانی‌ها سوء استفاده می‌کنند، گفت: زنجانی‌ها معمولاً نجیب و رقیق القلب هستند و همواره تلاش می‌کنند به افراد نیازمند کمک کنند.

موسوی با اشاره به اینکه آمار متکدیان زنجان ۳۰۰ نفر نیست و به ۴۰ نفر هم نمی‌رسد، افزود: آمار کودکان متکدی در زنجان هم آمار دقیقی نیست و باید ظرف یک هفته برخورد تحکمی، دولتی و حمایتی در این زمینه انجام شود.

وی در ادامه لزوم رفع ریشه‌ای آسیب‌های اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و گفت: مباحث مربوط به طلاق و آسیب‌های اجتماعی ریشه در موضوعات مختلف دارد و گاهی حل آنها زمان بر است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه خانواده‌ها باید نسبت به رفع مشکلات حوزه سالمندان حساس باشند، افزود:  باید همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها تکریم سالخوردگان را در برنامه‌های خود داشته باشند.

موسوی با اشاره اینکه برخی خانواده‌ها قابلیت نگهداری سالمندان در برخی از خانه‌ها ندارند و به همین دلیل سالمندان به مراکز نگهداری سپرده می شوند، گفت: خانه‌های های سالمندان  در استان زنجان باید استاندارهای مورد نظر در این حوزه را داشته باشند.

منبع: مهر 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.