شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۳

معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد

صادرات محصولات لبنی ایران به ۳۰ کشور

محصولات لبنی

معاونت بهبود تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۸۰۴ هزار تن محصولات لبنی به ۳۰ کشور جهان صادر شده است که دستاورد خوبی به همراه داشته است.

به گزارش قدس آنلاین، حسن رکنی عصر امروز در آیین تحلیل از برگزیدگان  بخش کشاورزی شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: امروز برای نخستین بار با پیگیری نماینده شهرستان برای رفع مشکلات حوزه کشاورزی به شهرستان سفر کردم.

وی با بیان اینکه کشاورزی در شهرستان به سبک سنتی است، بیان کرد: پرورش زنبور عسل باید در کنار کار کشاورزی قرار گیرد تا سبب افزایش زراعت شود.

معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۹۰ درصد سود پرورش زنبور عسل در کنار کشاورزی به محصولات باغداری بر می‌گردد، تصریح کرد: در سال‌های اخیر شاهد تحولاتی در زمینه پرورش زنبور عسل از جمله تولید  ژل بودیم که با ارزش بالای تجارت جهانی به فروش رساندیم.

وی با بیان اینکه تنوع‌بخشی به پرورش زنبور عسل جرقه آن زده شده است تا دستاوردهای خوبی در این زمینه داشته باشیم، افزود: عسل‌های با کیفیت در بازار تهران از شهرستان خوانسار صادر می‌شود که بازار فروش خوبی دارد.

رکنی با بیان اینکه شیر یکی از چند محصول بخش دام و طیور شهرستان است که کیفیت خوبی دارد، افزود: سبک سنتی جوابگوی  پرورش دام و تولید شیر نیست باید بازنگری انجام شود زیرا با توجه به محدودیت آب نمی‌توان به روش گذشته علوفه تولید شود.

وی افزود: برداشت محصولات جالیزی و صیفی‌جات با روش غرقابی به ازای برداشت هر یک کیلو محصول ۶۰۰ لیتر آب مصرف می‌شود و باید برای تولیدات محصول کشاورزی از روش آبیاری نوین استفاده شود.

معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در ۱۵ سال گذشته یکی از بزرگ‌ترین کشورهای وارد کننده محصولات لبنی بودیم و بخش زیادی از نیاز محصولات لبنی از کشورهای مختلف تأمین می‌شد، اما در سال‌های اخیر سبد غذایی محصولات لبنی در کشور تولید می‌شود.

وی افزود: در ۱۰  ماه ابتدای امسال ۸۰۴ هزار تن محصولات لبنی به ۳۰ کشور جهان صادر شده است که دستاورد خوبی به همراه داشته است و باید با همراهی و همکاری در بر طرف شدن مشکلات کشاورزان از زحمات آنان قدردانی شود.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.