سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶

در چهارشنبه آخر سال؛

بیش از ۱۰۰ نیروی عملیاتی در ایستگاه های آتش نشانی قزوین مستقر می شوند

آتش نشانی

قزوین_ معاون سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: ۱۶۰ نیروی عملیاتی به صورت موقت و مستقر از بعدازظهر امروز و امشب داخل ایستگاه های آتش نشانی مستقر می شوند و در سطح شهر هم به صورت گشت زنی فعالیت می کنند.

قدیر موسی خانی در گفت وگو با خبرنگار قدس آنلاین در خصوص آمادگی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین برای حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: خودروهای آتش نشانی این سازمان در ۸ ایستگاه ثابت و فعال و ۶ پایگاه موقت از بعدازظهر امروز در نقاط پرترافیک سطح شهر قزوین مستقر و گشت زنی در این نقاط توسط ۱۲ اکیپ به صورت سیار از ساعت ۱۷ بعدازظهر نیز انجام می شود.

وی افزود: عملیات امدادرسانی و ارائه خدمات توسط این اکیپ ها در موارد و نقاط مختلف به ویژه آتش سوزی های خارج از کنترل فرد، آتش سوزی های نزدیک کابل های برق و ایستگاه های گاز، خودروهایی که احتمال آتش سوزی در آن وجود دارد و مکان هایی که احتمال وارد شدن خسارت به شهروندان است، صورت می گیرد.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: ۱۶۰ نیروی عملیاتی به صورت موقت و مستقر از بعدازظهر امروز و امشب داخل ایستگاه های آتش نشانی مستقر می شوند و در سطح شهر هم به صورت گشت زنی فعالیت می کنند.

موسی خانی با بیان اینکه خودروهای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در نقاط پرترافیک شهر مستقر می شود، عنوان کرد: در حال حاضر نیروهای آتش نشانی در حالت آماده باش هستند و استقرار این نیروها در ایستگاه ها از ساعت ۱۶ بعدازظهر امروز آغاز می شود و تا پایان مراسم چهارشنبه آخر سال و بازگشت آرامش به شهر، استقرار نیروها در محل ها ادامه دارد.

وی اضافه کرد: شماره تلفن ۱۲۵ به عنوان پل ارتباطی برای شهروندان است تا در خصوص حوادث احتمالی و اتفاق های چهارشنبه آخر سال، گزارش های لازم را اطلاع رسانی کنند و نیروهای آتش نشانی بلافاصله در محل حضور یابند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین ضمن ارائه توصیه هایی به شهروندان قزوینی تصریح کرد: از شهروندان درخواست داریم تا موارد ایمنی را رعایت و از رفتارهای پرخطر پرهیز کنند و مراقبت از فرزندان و کودکان خود را در نظرداشته باشند چراکه براساس آمارها، بیشتری خسارت های چهارشنبه آخر سال مربوط به کودکان و نوجوانان است؛ اگر والدین از فرزندان و کودکان خود مراقبت داشته باشند بخشی از حوادث، خسارت های جانی و مالی این روز کاهش می یابد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.