پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۵

قهرمانی حسن یزدانی، حسین خانی، پشتام و مرادقلی در انتخابی تیم های ملی کشتی

حسن یزدانی

قهرمانان ۵ وزن نخست رقابت های مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی مشخص شدند.

به گزارش قدس آنلاین، با برگزاری دیدارهای فینال ۵ وزن نخست مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای حضور در بازی های آسیایی اندونزی و مسابقات جهانی مجارستان، چهره نفرات برتر مشخص شد.
مشخص شدن قهرمان اوزان مختلف بر اساس ۲ پیروزی از ۳ مبارزه در دیدار فینال بود و هر کشتی گیری که به ۲ پیروزی در فینال رسید عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
در برخی اوزان که نفرات فینالیست در مرحله گروهی به مصاف هم رفته بودند نیز نتیجه دیدار گروهی به عنوان فینال نخست محسوب شد.
در مهمترین دیدارهای کشتی فرنگی در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی دارنده مدال برنز جهان در دومین مبارزه خود در فینال نیز مقابل پژمان پشتام ۵ بر ۲ شکست خورد و به عنوان نایب قهرمانی رسید.
در کشتی آزاد نیز حسن یزدانی در میان تشویق شدید تماشاگران برای دومین مرتبه مقابل کامران قاسم پور پیروز شد و به عنوان قهرمانی رسید.
نتایج کامل دیدارهای فینال ۵ وزن نخست انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی به شرح زیر است:
 
فینالیست های پنج وزن نخست کشتی آزاد:
۵۷ کیلوگرم: قهرمانی رضا اطری
فینال اول: رضا اطری ۵ – مهران رضازاده ۴
فینال دوم: رضا اطری ۴ - مهران رضازاده یک


۶۵ کیلوگرم: قهرمانی حسن مرادقلی
فینال اول: حسن مرادقلی ۲ – مهران نصیری صفر
فینال دوم: حسن مرادقلی ۴ – مهران نصیری ۳
 
۷۴ کیلوگرم: قهرمانی مصطفی حسین خانی
فینال اول:  سعید داداشپور صفر - مصطفی حسین خانی ۴
فینال دوم: سعید داداشپور ۲( برنده)– مصطفی حسین خانی ۲
فینال سوم:سعید داداش پور ۵ – مصطفی حسین خانی ۷


۸۶ کیلوگرم:قهرمانی حسن یزدانی
فینال اول: حسن یزدانی ۸ – کامران قاسمپور ۲
فینال دوم: حسن یزدانی ۵ – کامران قاسمپور صفر
 
۹۲ کیلوگرم: قهرمانی علیرضا کریمی(طبق مصوبه شورای فنی نفر اول مرحله گروهی به عنوان قهرمان این وزن به همراه محمدجواد ابراهیمی به تورنمنت خارجی اعزام می شوند.)
دیدار مرحله گروهی میان علیرضا کریمی و رضا بیات ۳ بر صفر به سود کریمی به پایان رسید.
 
فینالیست های پنج وزن دوم کشتی فرنگی:


۶۰ کیلوگرم:قهرمانی مهرداد مردانی
فینال اول: مهرداد مردانی ۴ – محمد فقیری صفر
فینال دوم: مهرداد مردانی ۷ – محمد فقیری ۲
 
۶۷ کیلوگرم: قهرمانی محمدرضا گرایی
فینال اول: محمدرضا گرایی  ۶– حامد تاب ۳
فینال دوم: محمدرضا گرایی ۹ – حامد تاب یک


۷۷ کیلوگرم: قهرمانی پژمان پشتام
فینال اول: محمد علی گرایی ۲– پژمان پشتام ۹
فینال دوم: محمدعلی گرایی ۲ – پژمان پشتام ۵


۹۷ کیلوگرم: قهرمانی علی اکبر حیدری(امیر حسین حسینی بدلیل مصدومیت در فینال دوم حاضر به مبارزه نشد)
فینال اول: علی اکبر حیدری ۶ – امیرحسین حسینی صفر


۱۳۰ کیلوگرم: قهرمانی مهدی نوری
فینال اول: مهدی نوری (برنده با ضربه فنی) – شهاب قوره جیلی
فینال دوم: شهاب قوره جیلی ۲ – مهدی نوری یک

فینال سوم: مهدی نوری ۵ - شهاب قوره جیلی ۱

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.