پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱

۱۰۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده‌ خام دامی در شهرستان لردگان معدوم شد

معدوم سازی

شهرکرد-رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان لردگان از کشف و معدوم سازی یک هزار و ۱۳۰ کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی و غیرقابل مصرف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان، بیژن حسین‌پور با اعلام این خبر گفت: بازرسی‌های نوبه‌ای از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی منجر به ضبط و معدوم سازی مقدار یک هزار و ۱۳۰ کیلوگرم انواع فراورده‌های خام دامی شد. 
وی افزود: مقدار یک هزار کیلوگرم آلایش مرغی توسط یک دستگاه خودرو که قصد عبور از پست قرنطینه کوشکی را داشت توسط پرسنل دامپزشکی متوقف شد.
حسین‌پور ادامه داد: این خودرو بدون مجوز بهداشتی دامپزشکی و به صورت غیرمجاز اقدام به حمل غیرمجاز کرده است. 
وی تاکید کرد: یک لاشه گوسفندی به وزن ۳۰ کیلوگرم نیز که مبتلا به بیماری زردی بود، در کشتارگاه این شهرستان بازرسی و پس از اطمینان و آزمایشات کامل، بیماری تایید شد که با اخذ مجوزهای لازم از دادستان شهرستان لردگان، معدوم سازی شد. 
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان لردگان گفت: مقدار یکصد کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی غیر قابل مصرف نیز از مراکز عرضه شهرستان ضبط و معدوم سازی شدند. 
وی از مردم خواست از خرید فرآورده‌های خام دامی که در شرایط غیربهداشتی نگهداری شده و تاریخ تولید و انقضاء ندارند، خودداری کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.