یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲

بخشدار مرکزی یزد:

بخش مرکزی یزد مقام اول تولیدات گلخانه ای استان را دارد

تولیدات گلخانه ای

یزد- بخشدار مرکزی یزد با اشاره به اینکه بخش مرکزی یزد دارای ظرفیت ها خوبی در زمینه کشاورزی است، گفت: بخش مرکزی یزد با هزار و ۸۱۲ هکتار مقام اول تولیدات گلخانه ای را در سطح استان دارد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، بخشدار مرکزی یزد شامگاه شنبه در نشست خبری فرماندار، بخشدار و معاونان فرمانداری با اصحاب رسانه با ارائه گزارشی از عملکرد این بخشداری اظهار داشت: بخشداری مرکزی استان یزد یکی از بزرگترین بخشداری های استان است و دارای ظرفیتهای بسیار خوبی بخصوص در حوزه کشاورزی است.

محمدجواد برزگر افزود: روستاهای این حوزه با جمعیت بالغ بر ۴۵هزار نفر بیشتر بواسطه شرایط مناسب آب و هوایی مهاجرپذیر است.

وی گفت: بخش مرکزی یزد با هزار و ۸۱۲ هکتار مقام اول تولیدات گلخانه ای را در سطح استان دارد و بیشترین محصولاتی که در این گلخانه ها کشت می شود خیار سبز، گوجه، فلفل، بامیه و محصولات کم آب خواه است.

برزگر اظهار داشت: ۹۰درصد اعتبارات عمرانی در بخش مرکزی یزد هزینه شده ۱۰ درصد در هزینه های جاری و ۱۲ میلیارد تومان عمرانی و ۴۵ درصد معابر، ۲۳ درصد پارک و فضای سبز، ۱۴ درصد کارهای تولیدی و درآمدزا و ۱۸ درصد در کارهای دیگر هزینه شده است.

بخشدار مرکزی یزد گفت: روستای اکرمیه واقع در بخش مرکزی یزد با ۱۲ هزار نفر جمعیت  پرجمعیت ترین روستا است که در آنجا زمین کارخانه ای خریداری شده و تولید قطعات بتی در این کارخانه انجام می شود که امیدواریم تا پایان سال مشکل آن حل شود و به بهره برداری برسد.

برزگر افزود: بلوار امام حسین(ع) یکی از پروژه های میلیاردی در حال احداث است و به دلیل اعتبارات دهیاری و آزادسازی بیمارستان شهدای کارگر این مسیر باید هموار شود تا پل راه آهن روستای خویدک و در حال انجام است.

وی گفت: بوستان غدیر در اکرمیه با هزینه ۵ میلیون تومان و ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و همچنین روشنایی معابر و رنگ آمیزی جدولها انجام شده است.

بخشدار مرکزی یزد اظهار داشت: چند ماه  پیش مشکلی در رابطه با زمینهای روستای اکرمیه  به وجود آمد و اشخاصی ادعای مالکیت کل منطقه اکرمیه را داشتند و اسناد و مدارک صحت ادعای آنها را ثابت کرد و با صحبت و مذاکرات انجام شده مشکل این منطقه برطرف شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.