دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶

مدیر مخابرات منطقه یزد:

پهنای باند شبکه سیار برای مشترکین یزدی افزایش یافت

مدیر مخابرات منطقه یزد:

یزد - مدیر مخابرات منطقه یزد از راه اندازی نخستین ارتباط تلفن همراه بر بستر تجهیزات سیستم های انتقال پی.او.تی.ان در استان یزد خبرداد و گفت : با اجرای این پروژه امکان تامین پهنای باند ۱۰۰گیگ و بهبود کیفیت شبکه سیار برای مشترکین در سطح استان فراهم شده است.

مهدی مقوم در گفتگو با خبرنگارقدس آنلاین با بیان این خبر اظهارداشت: با نوسازی  شبکه های زیر ساختی نصب و راه اندازی و برگردان ارتباط برروی تجهیزات پی.او.تی.ان استان یزد این سرویس در یزد به بهره برداری رسیده است.

وی افزود : با راه اندازی این پروژه که به همت مدیریت سیستم ها ی انتقال و همکاری واحدهای مربوطه انجام شده دو پورت او.جی . ای گیگا اترنت مرکزصدوقی و امام خمینی برقراروترافیک تلفن همراه در مرکز امام خمینی برروی بستر پی.او.تی.ان فعال شد .

این مسئول تصریح کرد: با اجرای این پروژه امکان تامین پهنای باند ۱۰۰گیگ و بهبود کیفیت شبکه سیار برای مشترکین در سطح استان فراهم شده است.

  مقوم خاطر نشان ساخت : یک میلیون و ۵۰۰ هزار شماره تلفن همراه  در استان یزد وجود دارد که یک میلیون و ۳۰۰ هزار شماره مشغول به کار بوده و برای هر ۱۰۰ نفر جمعیت استان یزد ۱۱۳ شماره تلفن همراه وجود دارد و درطی شبانه روز نزدیک یک میلیون شماره موبایل در پیک کاری در حال کار هستند.

وی افزود: استان یزد ازجمله استانهایی است که نسل ۴ و نیم جی را داراست و آخرین نسلی که در دنیا وجود دارد ۵ جی است که هنوز در حال انجام تست است.

مدیر مخابرات منطقه یزد گفت: مجموعا ۲ هزار و ۲۵۴ کیلومتر ازجاده های استان یزد تحت پوشش تلفن همراه هستند وظرفیت دیتا استان یزد ۱۶۱ هزار پورت بوده و ۷۳ هزار پورت مشغول به کار است.

مقوم تصریح کرد: درحال حاضر ۶ سایت وای فای در شهر یزد برقرار است و ۷۳ هزار و ۵۰۰ پورت ای. دی. اس. ال توسط شرکتهای دیگر در استان یزد فعال هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.