دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹

کنایه ظریف به کشورهای غربی با مقایسه گروه هفت و سازمان همکاری شانگهای

ظریف

قدس آنلاین: وزیر امور خارجه ایران با سازنده خواندن دیدارهای صورت‌گرفته در چین، گفت نشست سازمان همکاری شانگهای نشان داد جهان با چه سرعتی در حال تغییر است.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه دیدارهای صورت‌گرفته در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای را «سازنده» توصیف کرد و گفت این نشست سرعت تغییر جهان را نشان داد.

وی در توییتر نوشت: «نشست سازمان همکاری شانگهای در چین، نشان داد جهان چقدر سریع در حال تغییر است. تعهد به همکاری دارای منفعت متقابل، حمایت قاطع از برجام و رد یکجانبه‌گرایی.»

ظریف افزود: «رئیس‌جمهور [ایران] [حسن] روحانی دیدارهای سازنده‌ای با بسیاری از سران، از جمله دیدارهای دوجانبه پرمحتوایی با شی [جین پینگ رئیس‌جمهور چین] و [ولادیمیر] پوتین [رئیس‌جمهور روسیه] داشت.»

وزیر امور خارجه در توییت دیگری نوشت: «در حالی که اعضای گروه هفت در کبک مشغول سر و کله زدن با هم بودند و تلاش بی‌نتیجه‌ای برای راضی کردن عهدشکن ارشد داشتند، نشست سازمان همکاری شانگهای در کینگدائو جلوه‌ای کاملا متفاوت داشت: همکاری محترمانه میان ملت‌های متعهد به چندجانبه‌گرایی.»

نشست سران سازمان همکاری شانگهای این هفته در چین برگزار شد. ایران عضو ناظر این سازمان همکاری اقتصادی است و رئیس‌جمهور به عنوان نماینده ایران در این نشست حضور داشت. حاضران در این نشست با رد اقدامات یکجانبه، از توافق هسته‌ای با ایران اعلام حمایت کردند.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.