چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳

کارگران پروژه راهسازی قزوین_ کلاچای در مقابل استانداری تجمع کردند

تجمع

قزوین_ کارگران پروژه راهسازی قزوین_ کلاچای به دلیل توقف پروژه راهسازی قزوین_ کلاچای در مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، همزمان با متوقف شدن پروژه قزوین_ کلاچای، کارگران امروز در مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

در این تجمع کارگران با در دست داشتن پلاکارت و یادداشت هایی اعتراضات خود را بیان کردند.

«سفره نان کارگر خالی شد،کارگری که دلسوزتر از شما برای محیط زیست می باشد»، «مسوولان باید برای آسایش مردم تلاش کنند نه برای بیکار کردن آنها» و «مریض های ما قبل از رسیدن به بیمارستان در جاده مرگبار رازمیان تلف می شوند» از جمله اعتراضات این کارگران بود که در قالب بنر و پلاکارت عنوان کرده اند.

برای پیگیری این موضوع خبرنگار قدس آنلاین مصاحبه ای را با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین ترتیب داد.

حسن پسندیده ضمن بیان بی اطلاعی از این تجمع کارگری در گفت وگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهار داشت: پروژه قزوین_ کلاچای به دلیل تکمیل مطالعات ارزیابی زیست محیطی متوقف شده است و این مطالعات در سازمان محیط زیست ارزیابی می شود.

وی افزود: امروز یک جلسه به صورت کمیته فنی در خصوص این پروژه برگزار می شود که تصمیم گیری نهایی گرفته شده و به ما اعلام خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین یادآور شد: نتیجه نهایی این پروژه نهایتا تا یک هفته آینده به صورت قطعی اعلام می شود.

گفتنی است اجرای پروژه ملی قزوین_کلاچای از چند سال گذشته آغاز شده و طول مسیر این پروژه حدود ۱۴۵ کیلومتر است که ۷۰ کیلومتر از آن در استان قزوین قرار دارد.

 مسیر اصلی این پروژه از مقابل دانشگاه آزاد قزوین آغاز و با عبور از روستاهای  باراجین، میزوج، ورتوان و موشقین به سمت رودخانه شاهرود رفته و پس از عبور از روی آن وارد دره هیر و ویار می شود.

این پروژه در مرز استان گیلان پس از عبور از تونل دو کیلومتری وارد دره منتهی به سه راهی گرمابدشت شده و به موازات رودخانه پلرود از بخش زیادس عبور کرده و پس از طول لات به صورت کنارگذر از غرب رحیم آباد می گذرد و به ورودی کلاچای از سمت غرب ختم می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.