چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷

کارگروه پیگیری مطالبات رهبر انقلاب از دانشگاه‌ها تشکیل می‌شود

1

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور از تشکیل کارگروه‌هایی برای پیگیری مطالبات رهبر انقلاب از دانشگاه‌ها در این ستاد خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین،منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور درباره مصوبات صد و ششمین جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بخش پیش‌دستور فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشگاهیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. قرار شد کارگروه‌هایی در حوزه‌های مختلف از جمله آمایش آموزش عالی، ارتباط صنعت و دانشگاه، افت علاقه برای ورود به رشته‌های ریاضی و دیگر موضوعات مدنظر ایشان تشکیل شود.

وی افزود: در پیش دستور دوم گزارش علمی مرکز همکاری‌های پیشرفت ریاست‌جمهوری بررسی شد. این گزارش در ارتباط با سیاست‌های اشتغال دانش‌آموختگان چین بود.

 دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با اشاره به اینکه سند همکاری‌های علمی بین‌المللی اعلام کرد و اضافه کرد: این سند با مطالبه مقام معظم رهبری اواخر سال ۹۵ در شورایعالی انقلاب فرهنگی تدوین شد. جلسات مفصل و مبسوطی با حضور وزیران علوم، خارجه، بهداشت، اطلاعات، معاونت علمی و مسئولان سپاه پاسداران در این زمینه برگزار شد. در نهایت این سند در ۶ جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی با حضور رئیس جمهور نهایی شد.

کبگانیان خاطرنشان کرد: کمیسیونی با حضور معاونان همه دستگاه‌ها در ستاد نقشه جامع علمی کشور برای پیگیری اجرای این سند تشکیل می‌شود.

وی محور بعدی این جلسه را بررسی بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها عنوان کرد و افزود: در بند(ت) تبصره ۹ بودجه پژوهشی سال ۹۷ بودجه  افزایش یافته و باید از این افزایش بودجه برای کاربردی کردن پژوهش‌ها استفاده کنیم. وزیرعلوم و معاون پژوهشی و آموزشی وزارت علوم پیشنهادات خود را در خصوص این آیین‌نامه ارائه کردند.

دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور اضافه کرد: اگر این آیین‌نامه در هیئت دولت تصویب شود حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه به پژوهش‌های دانشگاهی، پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری تخصیص می‌یابد که بخشی از تنگناهای پژوهشی دانشگاه‌ها را حل می‌کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.