چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷

‌اسکواش‌بازان خراسان‌رضوی فاقد کورت اختصاصی هستند

اسکواش

قدس انلاین : یکی از مشکلات اسکواش بازان خراسان‌رضوی این است که فاقد کورت اختصاصی برای تمرین و مسابقه هستند.

 رشته ورزشی اسکواش یکی از ورزش‌های مفرح و پرانرژی بوده که در خراسان رضوی نیز فعال است، مسابقات اسکواش در سطوح مختلفی اعم از استانی، کشوری، آسیایی و نظایر آن برگزار می‌شود، این ورزش طرفداران بسیاری در استان داشته و دارای ورزشکاران پرقدرتی است.

این ورزش با راکت انجام می‌شود اما کمی از سایر ورزش‌های راکتی سخت‌تر است، چرا که توپ اغلب از پشت سر آنها می‌آید، بنابراین این ورزشکاران می‌توانند در سایر رشته‌های راکتی نیز فعالیت کنند، اما به دلیل جذابیت و سختی این رشته، ورزشکاران استان تمام وقت خود را با اسکواش پر می‌کنند.

ورزش اسکواش در استان پیشرفت بسیاری را مشاهده کرده و تا سال‌های آتی بیش از این نیز گسترش می‌یابد، ورزشکاران خراسان رضوی برای رسیدن به سطح قهرمانی در تلاش هستند، هیئت اسکواش استان نیز از ورزشکاران خود حمایت کرده و با اهدای جوایز نفیس برای مقام‌های وزشکاران از آنها حمایت می‌کند اما مشکلاتی نظیر کمبود اسپانسر در هیئت وجود دارد.

اسکواش استان در مرحله پیشرفت بدون وقفه

نادر گلرخی؛ مدال‌آور مسابقات بین‌المللی، در ارتباط با وضعیت ورزشکاران اسکواش خراسان رضوی در مسابقات اظهار داشت: ورزشکاران استان در مسابقات مختلف اعم از جهانی از سوی مسئولان مختلف نظیر هیئت اسکواش خراسان رضوی، اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون اسکواش حمایت می‌شوند.

وی تصریح کرد: حمایت‌های فدراسیون، هیئت و اداره کل بخش‌های مختلفی دارد که از آنها می‌توان به رفت و آمد، اهدای جوایز به قهرمانان و نظایر آنها اشاره کرد، این ورزش در استان توسط مسئولان جایگاه اصلی خود را یافته و به سوی آن می‌رود، ورزشکاران خراسان رضوی در حال آماده سازی برای رقابت پر قدرت تر از گذشته هستند.

اسپانسرها به اسکواش توجهی ندارند

گلرخی با اشاره به کیفیت بالای جوایز قهرمانی جهان ادامه داد: پاداش‌های مختلفی اعم از جوایز نقدی، مدال، لوح تقدیر و نظایر آنها برای کسب قهرمانی در نظر گرفته شده و تاکنون این امر اجرا شده است،  تمامی آنها به ویژه جوایز نقدی در زمان مقرر شده پرداخت شده است، مسئولان در این باره کوتاهی نکرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ورزشکاران خراسان رضوی از نظر سالن ورزشی هیچ مشکلی نداشته و محل‌های ورزشی به طور ثابت در اختیار آنها قرار می‌‎گیرد، مربیان اسکواش از لحاظ فنی بسیار کارامد هستند و تاکنون یک مربی خارجی با ورزشکاران تمرینات متعددی برگزار کرد، اما تاکنون اسپانسری از هیئت اسکواش استان حمایت نکرده است.

گلرخی با اشاره به این که وسایل مورد نظر برای ورزش اسکواش بر عهده ورزشکار است، گفت: یکی از دغدغه‌های ورزشکاران خراسان رضوی، فقدان زمان کافی برای پرداختن به دروس است، اما تاکنون این مشکل سبب عدم فعالیتم در ورزش اسکواش نشده است.

هیئت اسکواش استان کورت اختصاصی ندارد

سپهر افتخاری؛ مدال‌آور مسابقات بین‌المللی نیز در این باره اظهار داشت: از سال 92 فعالیتم را در رشته ورزشی اسکواش آغاز کردم و در حال حاضر 15 سال دارم، رتبه دوم و سوم مسابقات کشوری زیر 15 سال، مقام سوم مسابقات بین‌المللی ایران جونیور و اصفهان جونیور و رتبه دوم تیمی در مسابقات دانش‌آموزی کشور از مهم‌ترین رتبه‌هایی است که تاکنون کسب کردم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هیئت اسکواش خراسان رضوی فاقد سالن اختصاصی بوده و ورزشکاران در هتل پارس به صورت اجاره‌ای به فعالیت می‌پردازند، به همین دلیل تاکنون توسط هیئت استان میزبانی برگزار نشده است، اما ورزشکاران هنوز پر قدرت به فعالیت می‌پردازند.

اسکواش در استان شناخته شده نیست

افتخاری ادامه داد: سال گذشته تیم استان برای نخستین بار قهرمان تیمی شد، همچنین قهرمانی کشوری و بین‌المللی نیز برای نخستین بار صورت گرفت، علاوه بر آن بنده تنها بازیکنی هستم که از مشهد به مسابقات آسیایی دعوت شده است، در مدرسه تیزهوشان درس می‌خوانم و امورم سنگین است اما نمی‌توانم از هیچ یک از این دو کار دست بردارم.

وی گفت: ورزش اسکواش بسیار مفرح بوده اما هنوز شناخته شده نیست، به همین دلیل اسپانسری از این هیئت حمایت نمی‌کند، فقدان اسپانسر نیز مسبب عدم شرکت اسکواش استان در لیگ یک کشوری است، با این حال تاکنون به دلیل حمایت پدر و مادرم و زحمات افشین نعیمی و رئیس هیئت اسکواش این رشته ورزشی را کنار نگذاشته‌ام.

گزارش از ثمره نمازی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.