سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹

مسئول سابق رژیم صهیونیستی:

اسرائیل توان مقابله با ایران را ندارد

اسرائیل

"عیران عیتصون" رئیس سابق برنامه ریزی سیاسی در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی مسئولان این رژیم را از فرجام ناخوشایند ورود به جنگ مستقیم با جمهوری اسلامی ایران برحذر داشت و تأکید کرد که مراکز حیاتی در سرزمین های اشغالی، به طور گسترده و بی سابقه‌ای ویران خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، «عیر عتصیون» گفت: در حال حاضر سوریه بیش از هر زمانی مستعد تهدید آفرینی علیه اسرائیل است و تل آویو آنجا در حال جنگ آرام است، ولی ممکن است شرایط به شدت بحرانی شود.

«عتصیون» در گفت‌وگو با روزنامه «هاآرتس« افزود:روس‌ها تاکنون مانع ورود اسرائیل به جنگی ویرانگر با ایران در سوریه شده‌اند.

این مسئول سابق رژیم صهیونیستی معتقد است: اسرائیل در قبال حضور ایران در سوریه عاجز است و نخواهد توانست مانع از این حضور شود. تحقق این هدف خارج از توان و قدرت اسرائیل است. او هشدار داد: اصرار بر این موضوع، منجر به جنگ در یک فضای بی‌ثبات با ایران و حزب‌الله خواهد شد. عتصیون که به مخالفت با مواضع سنتی دیپلماتیک و امنیتی در این رژیم معروف است؛ می‌گوید: اگر نتایج و عواقب جنگ با حزب الله قابل پیش‌بینی نیست، بالطبع حتی تخیل عواقب و نتایج جنگ با ایران غیر قابل پیش‌بینی و بسیار سخت و دشوار است که می توان نمونه آن را در جنگ هشت ساله میان ایران و عراق دید.

این مسئول سابق صهیونیستی در پایان اذعان کرد: اسرائیل تسلیحات پیشرفته و مدرن در اختیار دارد، ولی ایران از لحاظ ژئوپلتیک و موقعیت استراتژیک، دست برتر را دارد.

منبع: العهد

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.