سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴

تعهدات انگلیس درقبال رآکتور اراک باید با ضمانت اجرایی همراه شود/ بسته پیشنهادی اروپا بیشتر یک «انشاء» است

1

یک کارشناس سیاسی گفت: انگلیس هم که همواره پیرو سیاستهای آمریکا بوده است تعهدات خود در قبال ایران را نادیده بگیرد و از این مسیر مشکلاتی را برای ایران پیش بیاورد و تعهدات انگلیس زمانی الزام آور است که یک معاهده بین المللی نوشته شده و تا آخرین لحظه در رابطه با تأسیسات هسته ای اراک با ایران همکاری کند.

به گزارش قدس آنلاین،حسن هانی زاده، کارشناس سیاسی در خصوص بیانیه اتحادیه اروپا بعد از نشست مشترک کمیسیون برجام اظهار داشت: بیانیه وزرای خارجه کشورهای امضا کننده توافق برجام در حقیقت یک بیانیه انشایی است و هیچ راهکار عملی برای همکاری اتحادیه اروپا با ایران در این بیانیه دیده نمیشود.

در ادامه افزود: اتحادیه ارپا همچنان تابعی از اراده آمریکاست و از این دست بیانیه ها در گذشته هم از سوی اتحادیه اروپا صادر شده اما در مرحله عمل همواره دیده ایم که اروپا در مسیر تعهدات خود گامی بر نداشته و پیرو سیاست های آمریکا است.

با بیان اینکه اتحادیه اروپا باید گام های عملی و تضمینی بیشتری برای همکاری با ایران ارائه دهد تصریح کرد: به نظر می رسد جمهوری اسلامی ایران نبیاد به این گونه بیانیه های بی تأثیر اکتفا کرده و باید تعهدات و ضمانت های بیشتری از ۵ کشور امضا کننده برجام بگیرد.

در اشاره به اظهارات روحانی درباره این بسته پیشنهادی مبنی بر مأیوس کننده بودن این بسته عنوان کرد: بعد از توافق نامه برجام اتحادیه اروپا و کشورهاش امضا کننده برجام یک واکنش مناسبی در برابر زیاده خواهی آمریکا و به ویژه اقدامات ترامپ و تیم او در خصوص خروج از برجام ازخود نشان نداده اند. باید اتحادیه اروپا ثابت کند که در مسائل کلان و استراتژیک بین المللی به ویژه در توافق برجام، راه خود را از آمریکا جدا کرده است که البته چنین مساله ای تا کنون مشاهده نشده است.

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.