چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴

در پی تشدید بحران آبی در استان خراسان

۸۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای مقابله با تنش آبی اختصاص یافت

خشکسالی

قدس آنلاین: مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: امسال ۸۷۰ میلیارد ریال برای مقابله با تنش آبی و عبور از بحران کم آبی به این استان اختصاص یافت.

به گزارش قدس آنلاین، حجتعلی شایانفر در نشست شورای مدیریت بحران شهرستان سبزوار افزود: با اجرای طرحهای عبور از تنش آبی و صرفه جویی در مصرف آب مشکلی به لحاظ قطع و جیره بندی آب ایجاد نمی شود.

۳۰ شهر در استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی تابستان امسال با تنش آبی مواجهند.

وی در ادامه، مدیریت بحران را نیازمند هماهنگی همه دستگاهها ذکر و بیان کرد: برای مقابله با شرایط بحران شش هدف عملیاتی و ۶۱ فعالیت در خراسان رضوی تعریف شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در نظام مدیریت بحران باید علاوه بر شناسایی مخاطرات و نقاط آسیب پذیری، بانک اطلاعاتی ماشین آلات و میزان خطر پذیری آنها نیز مشخص شود.

وی به ایجاد شبکه داوطلبان روستایی نیز اشاره و بیان کرد: ایمن سازی خانه ها روستایی در قالب برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته و ۳۰ درصد واحدهای روستایی در طول این دوره مقاوم و بهسازی می شوند. امسال نیز شش درصد خانه های روستایی در خراسان رضوی در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی مقاومسازی می شوند.

شایانفر طرح جامع بیمه همگانی خانه های روستایی را از دیگر برنامه های امسال ذکر و بیان کرد: هدف این طرح ارائه بخشی از خسارات در هنگام حوادث است.

وی در ادامه همچنین گفت: عملیات عمرانی ۱۱ سالن مدیریت بحران در خراسان رضوی نیمه تمام است که با توجه به کمی اعتبارات، تکمیل این مکانها همیاری و مشارکت دستگاههای شهرستانی را می طلبد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.