چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰

معاون مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی خبر داد

ترویج فرهنگ رضوی در 11 کشور

معاون تبلیغات و ارتباطات آستان قدس رضوی

قدس انلاین : همزمان با دهه کرامت در 11 کشور برنامه هفته های فرهنگ رضوی به همت مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

سیدجواد جعفری معاون مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی گفت: در ترویج فرهنگ رضوی زبان هنر یک زبان بین‌المللی است و برای اینکه کار  متفاوتی در کشورهای اروپایی انجام شود در قالب زبان هنر به این کشورها ارائه می‌دهیم.

وی در ارتباط با اینکه  برنامه هفته‌های فرهنگ رضوی انجام شود، افزود: مرکز امور بین‌الملل نقش ستادی و نظارت بر اجرای برگزاری هفته‌های فرهنگ رضوی را بر عهده دارد و مجمع تشکل‌های بین المللی مسئولیت اجرای این برنامه را  دارد.

معاون مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی گفت: 11 کشور همزمان با دهه کرامت میزبان گروه‌های نمایشی و هنری آستان قدس رضوی می‌شوند و  این برنامه برای نخستین‌بار در دهه کرامت پیش‌بینی شده است.

 جعفری با اشاره به کار هنرمندان تذهیب ‌کار و خوشنویس تصریح کرد: هنرمندان به چند کشور اعزام می‌شوند و در آنجا آثار هنری تولید شده از قبل را به صورت تابلو به نمایش خواهند گذاشت وهمچنین  به صورت زنده کارگاه آموزشی دارند تا بازدیدکنندگان از این هنرها بهرمند شوند.

معاون مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی گفت: 11 کشور را به دو دسته تقسیم کرده‌ایم که کشوره های روسیه، اندونزی، لبنان، تانزانیا، هندوستان و بوسنی 6 کشوری هستند که هنرمندان ایرانی به این کشورها اعزام میشوند، اما این برنامه را در کشورهای سوریه، پاکستان، آلمان، عراق، افغانستان با استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی و بومی همان کشورها اجرایی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.