یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹

واکنش معاون وزیر ارشاد به شایعه تخلف در خانه کتاب

محسن جوادی

معاون فرهنگی وزارت ارشاد به حاشیه‌های تخلفات مالی در خانه کتاب و شایعاتی مبنی بر ورود هیأت بازرسی به این پرونده پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مجید غلامی جلیسه مدیرعامل سابق خانه کتاب بهمن ماه سال گذشته استعفا داد،‌ استعفایی که با حاشیه‌هایی همراه بود، همان زمان برخی منابع از تخلفات گسترده مالی مدیرعامل خانه کتاب سخن می‌گفتند،‌ حاشیه‌هایی که هیچ گاه از سوی مسئولان وزارت ارشادبه صورت رسمی رد یا تایید نشد.

حال پس از 7 ماه از استعفای جلیسه برخی شنیده‌ها حاکی از ورود سازمان بازرسی کشور به پرونده تخلفات مالی وی و خروج جلیسه از کشور حکایت دارند.

محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم،‌ در پاسخ به حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون این موضوع  در روزهای اخیر گفت:‌ هیئت بازرسی برای بررسی تخلفات خاص ورود نداشته است،‌ هیات هم‌اکنون در وزارت ارشاد مستقر است،‌ منتهی مجموعه موسسات و نهادهای وابسته به ارشاد را بررسی می‌کند، این اتفاق همه ساله رخ می‌دهد.

جوادی در پاسخ به اینکه آیا پرونده‌ای برای تخلفات مالی آقای جلیسه باز شده و این پرونده بررسی شده است؟ گفت:‌ خیر، هیئت بررسی ورود خاص برای بررسی پرونده آقای جلیسه نداشته است، اکنون نیز کار هیات در خانه کتاب تمام شده است، البته من هنوز گزارش را ندیده‌ام،‌ طبعاً اگر تخلفی انجام شده باشد،‌ گزارش را به ما اعلام خواهند کرد.

وی در پاسخ به اینکه در همان زمان استعفا شایعاتی مبنی بر تخلفات مالی مدیرعامل سابق خانه کتاب مطرح شده بود، آیا صحت این موضوع مشخص شد  یا در حد شایعات بود،‌ گفت:‌ برای ما هنوز مسجل نشده است. البته این را باید بگویم که ورود هیات بازرسی به دلیل استعفای وی نبوده است،‌ هیات برنامه کاری‌اش از ماه‌ها قبل مشخص است و همان‌طور که گفتم ربطی به خانه کتاب نداشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم مجید غلامی جلیسه در تازه‌ترین پست در صفحه شخصی اینستاگرام خود تصاویری از حضورش در استانبول را منتشر کرده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.