جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

حوزه فرهنگ بیشترین سهم خادمیاری را به خود اختصاص داده است

 سازمان فرهنگی آستان قدس

قدس آنلاین:رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: بیشترین سهم را در حوزه‌های خادمیاری بخش فرهنگ به خود اختصاص داده و بهترین عرصه‌ای که مردم می‌توانند با آستان قدس رضوی مشارکت کنند عرصه‌های فرهنگی است.

 حجت‌الاسلام گنابادی نژاد در نشست مدیران و مسئولان حوزه کانون‌های خادمیاری موضوعی که در دبیرستان پسرانه علوم و معارف اسلامی امام رضا(ع) برگزار شد اظهار کرد: مضجع منور امام رضا(ع) و اهل‌بیت عصمت و طهارت هیچ مرز، جغرافیا و دسته‌بندی در خصوص تعیین مخاطب، اقلیم و عرصه فعالیت ندارند. گستره اثربخشی امام رضا(ع) همه قلب‌های عالم است. امام رضا(ع) عاشقانی را در اقلیت‌های دینی و ادیان مختلف دارند که به‌صورت کمی و کیفی قابل‌توجه‌اند.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه در عصر کنونی از پشت دیواره‌های حرم مطهر رضوی تا اقصی نقاط عالم از یک‌سو ضرورت‌ها و اولویت وجود دارد و از سوی دیگر از این آستان مقدس و بابرکت انتظاراتی می‌رود، افزود: افرادی در جامعه عاشق خدمت به اهل‌بیت(ع) هستند که تاکنون در برنامه‌ریزی‌های آستان قدس رضوی این ظرفیت به‌حساب نیامده است.
وی عنوان کرد: عرصه فرهنگ مهم‌ترین اولویت خدمت‌رسانی در آستان قدس رضوی است و بیشترین سهم در حوزه‌های خادمیاری را نیز این بخش به خود اختصاص داده است و بهترین عرصه‌ای که مردم می‌توانند با آستان قدس رضوی مشارکت کنند عرصه‌های فرهنگی است.
حجت‌الاسلام گنابادی نژاد تأکید کرد: اگر مسائل فرهنگی در حوزه خدمت به ‌درستی شناخته شود و نقش مدیریت مشخص شود می‌توان طراحی مناسبی را برای خدمات فرهنگی در پیکره اجتماع داشت.
وی عنوان کرد: بنیاد فرهنگی رضوی ۵ هزار جوان مؤمن و انقلابی را شناسایی کرده است که می‌توان با همه ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی این نوجوانان جهادگر را زیر پرچم امام رضا(ع) جمع کرد و این جریان را توسعه داد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در پایان با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) که می‌فرمایند: اگر کسی در این دنیا گره از کار دیگران بگشاید خداوند در آخرت گره از کار او خواهد گشود، گفت: تمام فلسفه خدمت این است که بتوان مرهمی بر دل مردم گذاشت و خادمان اهل‌بیت عصمت و طهارت گره‌ای از مشکلات آن‌ها را به‌عنوان یک خدمت بگشایند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.