یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵

شاخص بورس تهران باز هم بهترینِ دنیا شد

1

شاخص بورس تهران با رشد ۶.۱ درصدی بیشترین بازدهی هفتگی را در مقایسه با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی به خود اختصاص داد.

به گزارش قدس آنلاین،در هفته‌ای که گذشت حجم معاملات بورس اوراق بهادار ۱۳۱۰۸میلیون سهم و ارزش آن ۴۴۱۶۵ میلیارد ریال بود که حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۴۰ و ۷۳ درصد افزایش داشته است. ارزش بورس اوراق بهادار تهران هم در این مدت به عدد ۵۰۲۵۵۶۴ میلیارد ریال رسید که ۶.۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

این در حالی است که صنعت محصولات شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را در هفته گذشته با ۳۱.۸ درصد و بیشترین حجم معاملات را صنعت فلزات اساسی با ۲۱ درصد به خود اختصاص داده است.

همچنین در ۳۰ روز گذشته صنعت استخراج نفت گاز و خدمات جانبی جز اکتشاف با بازدهی ۴۱.۵ درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت محصولات چوبی با افت ۱۵.۱ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات هفته گذشته به عدد ۱۳۱۵۲۲ واحد رسید که ۷۵۷۰ واحد افزایش داشته است.

همچنین از ابتدای سال جاری تا کنون شاخص کل بورس با ۳۶.۶ درصد افزایش و شاخص کل هم وزن با ۹.۵ درصد رشد مواجه شده‌اند.

در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس تهران با رشد ۶.۱ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس شانگهای با افت ۲.۸ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.