یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲

وزیر ارتباطات:

استفاده از دولت الکترونیک برای اصلاح فرآیندها/شکاف طبقاتی مشکل بزرگ امروز جامعه ماست

1

وزیر ارتباطات با بیان این که شکاف طبقاتی مشکل بزرگ امروز جامعه ماست گفت: علاوه بر برخورد با مجرمین اقتصادی باید در اصلاح فرآیندها کوشید.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، وزیر ارتباطات در برنامه حالا خورشید با بیان این که شکاف طبقاتی مشکل بزرگ امروز جامعه ماست گفت: علاوه بر برخورد با مجرمین اقتصادی باید در اصلاح فرآیندها کوشید.

آذری جهرمی دولت الکترونیکی را به عنوان ابزاری برای شفافیت و مقابله با فساد دانست و گفت: دولت الکترونیک برای اصلاح فرآیندها به کارگرفته می‌شود.

وی با بیان این که شفاف بودن برای همه سخت است گفت: سوالات زیادی در سیستم گردش آزاد اطلاعات پرسیده می‌شود.

جهرمی تاکید کرد: شفافیت فرآیندی یکباره نیست و نیاز به پیگیری و ممارست دارد و در همین راستا در وزارت اطلاعات ساختاری برای پاسخ به سوالات در سیستم گردش آزاد اطلاعات طراحی شده است.

به گفته وی با اجرای طرح دولت الکترونیک از قاچاق ۶ میلیارد لیتر سوخت جلوگیری شده است.

وی افزود: دولت الکترونیکی برای راحت کردن زندگی مردم است. وزارت صمت هم برای شفاف سازی زحمات زیادی کشیده و در دولت الکترونیکی پیشرو است.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اجرای طرح رجیستری در کشور گفت: در فرآیند رجیستری قاچاق موبایل به صفر رسیده است.

وی تاثیر طرح رجیستری در گرانی دلار را رد کرد و گفت: دلیل افزایش قیمت گوشی موبایل افزایش قیمت دلار است.

جهرمی به مخالفت‌ها با اجرای طرح رجیستری اشاره کرد و افزود: به دلیل از بین رفتن رانت‌ها عده‌ای در برنامه رجیستری اختلال ایجاد می‌کنند.

وی در ادامه گفت: حل مشکل اشتغال با مسوول اشتغال است و نباید مبارزه با قاچاق را زیر سوال برد.

وزیر ارتباطات در مورد دارو هم گفت: در دولت دوازدهم سامانه‌ای برای تایید اصالت دارو راه اندازی شد. با این سیستم وزارت بهداشت ارزیابی دقیق از وضعیت دارو دارد. مقاومت‌های زیادی در برابر این سامانه وجود دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.