یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳

با رشد ۱۲.۶ درصدی

بورس تهران بیشترین بازدهی را در هفته گذشته به خود اختصاص داد

1

در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی، شاخص بورس تهران با رشد ۱۲.۶ درصدی بیشترین بازدهی را در هفته گذشته به خود اختصاص داد.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، در هفته‌ای که گذشت حجم معاملات ۱۶۶۲۹ میلیون سهم و ارزش آن ۴۴۵۰۲ میلیارد ریال بوده است که حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۳۸ و ۶۶ درصد افزایش داشته است. ارزش بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات این مدت به عدد ۵۹۱۸۱۵۴ میلیارد ریال رسید که ۱۲.۷ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

صنعت محصولات شیمیایی هم در این مدت بیشترین ارزش معاملات را با ۲۰.۴ درصد و خودرو و ساخت قطعات بیشترین حجم معاملات را با ۱۵.۷ درصد به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که در یک ماه گذشته صنعت استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف با بازدهی ۷۷  درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت اطلاعات و ارتباطات با افت با ۲۲.۲ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس نیز از ابتدای امسال با ۶۱ درصد افزایش و شاخص کل هم‌وزن با ۴۶.۷ درصد رشد همراه بوده‌اند.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس تهران (TEDPIX) با رشد ۱۲.۶ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس (HANG SENG ) با افت ۳.۳ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.