چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران:

افزودن واژه «هنر» به عنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باعث دلگرمی است

1

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران با اشاره به جلسه اخیر کارگروه فرهنگ و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: افزودن واژه «هنر» به عنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باعث دلگرمی هنرمندان خواهد شد.

به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، کمیسیون فرهنگی مجلس، روز ۹ مهرماه جلسه‌ای با موضوع طرح تغییر نام «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» به «وزارت فرهنگ، هنر و ارشاد اسلامی» تشکیل داد. در این جلسه اعضای کمیسیون فرهنگی با افزودن نام «هنر» به وزارت فرهنگ و ارشاد توافق داشتند.

مجید رجبی‌معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان درباره اهمیت درج قید هنر در عنوان وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این موضوع اکنون در کارگروه فرهنگ و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس در حال بررسی است. در جلسه‌ هفته گذشته این موضوع مورد تصویب قرار گرفت. طبیعتاً باید در خود کمیسیون نیز تصویب شود و بعد به مجلس ارائه شود. این موضوع یکی از درخواست‌های ۴۰ ساله هنرمندان کشور است که در عنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک غفلتی صورت گرفته بود و آن هم بی‌توجهی به مسأله هنر است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف بخش‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیدگی و حمایت از رشته‌های گوناگون هنر است که حداقل دو معاونت اصلی این وزارتخانه یعنی معاونت هنری و معاونت سینمایی را شامل می‌شود. همچنین بخشی از وظایف حوزه معاونت فرهنگی در حوزه شعر و ادبیات قرار دارد که به مسأله هنر برمی‌گردد.

مدیرعامل خانه هنرمندان با اشاره به اینکه هنرمندان خواستار درج واژه هنر در نام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، اظهار کرد: هنرمندان و انجمن‌های هنری تأکید دارند که حتماً واژه هنر برای این وزارتخانه صراحتاً قید شود. خانه هنرمندان مدت‌هاست همراه با مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیسیون فرهنگی مجلس این بحث را مطرح کرده است که مورد قبول این وزارتخانه و کمیسیون فرهنگی هم قرار گرفت. این طرح در سیر بررسی و تصویب است و ان‌شاءالله به صحن علنی مجلس ارائه شود.

رجبی‌معمار درباره تأثیر این تغییر نیزعنوان کرد: این تغییر هیچ هزینه‌ای بر دولت و دستگاه‌های اجرایی که در حوزه فرهنگ و هنر کار می‌کنند، تحمیل نخواهد کرد. هر نوع تغییری در مجلس از این جهت ممکن است مورد مخالفت بعضی‌ها قرار بگیرد که هزینه‌ای را به دولت اضافه کند، این تغییر هزینه‌ای ایجاد نخواهند کرد. بلکه نتیجه مثبتی که دارد ابراز علاقه مسئولان و قانون‌گذاران کشور به موضوع هنر است و قطعاً باعث دلگرمی اهل هنر خواهد شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.