یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵

بطحایی:

توزیع شیر در مدارس همچنان در هاله‌ای از ابهام است/ تکلیف تعطیلات زمستانی هنوز مشخص نیست

ی

وزیر آموزش و پرورش گفت: شیر مدارس متاسفانه به دلیل مشکلات اعتباری همچنان در هاله‌ای از ابهام است اما منتظریم اعتبارت ابلاغ شود البته سازمان برنامه با پیش‌بینی‌های انجام شده این وعده را داده است برای ۶ ماهه دوم سال توزیع شیر صورت گیرد.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه افتتاحیه نهمین دوره مجلس دانش آموزی در جمع خبرنگاران گفت: امروز نهمین دوره مجلس دانش آموزی شروع شد و مثل همیشه نشاط و امید در مجامع دانش آموزی موج می زند خوشبختانه امروز هم شاهد این فضا بودیم.

وی به حضور ۱۵۰ نماینده در مجلس دانش‌آموزی اشاره کرد و ادامه داد: دانش‌آموزان منتخب هر استان، مشاوران مدیرکل نیز محسوب می شوند و ابلاغی را از مدیرکل استان دریافت می.کنند.

بطحایی افزود: آنان نظرات خود را ارائه می کنند علاوه براین یک فرآیند نظام مندی نیز دارند که کمیسیون هایی در مجلس تشکیل می شود که هریک دستورکاری دارند و نمایندگان در این کمیسیون ها در طول سال تحصیلی، جلساتی را برگزار می‌کنند و نظرات خود را به دبیرخانه ارائه می دهند و با جمع بندی دبیرخانه در اختیار نهادهای تصمیم ساز قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مجلس در سال های گذشته فراز و فرودهایی داشته است، گفت: در طول ادوار مختلف محلس نظرات راه گشایی داشته است که هم در کتب درسی و هم در برنامه های آموزشی و پرورشی مورد استفاده قرار گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: مهمترین مأموریت و هدف مجلس و این فرایند که از سطح مدرسه آعاز شده و به سطح ملی می رسد نوعی تمرین مهارت های اجتماعی و مهارت های تصمیم گیری است و این تمرین بیشتر نقش الگوبرداری و الگوسازی دارد اما در متن این فرایند، پیشنهادهای بسیار سازنده ای را تاکنون دریافت کرده ایم که به بخش های کارشناسی مربوط سپرده شده است؛ البته در مواردی نظرات باعث اصلاح آیین نامه و دستورالعمل‌هایی در محتواهای آموزشی شده است.

وی درباره نقش مجلس دانش‌آموزی در سند تحول گفت: یکی از مهم ترین وظایفی که این تشکل دارد توسعه متوازن تربیت در ساحت های شش گانه است. شالوده اصلی سند تحول این است که باید فرایند تربیت به گونه‌ای باشد که در تمام ساحت های شش گانه تربیت استعدادهای دانش آموزان شکوفا شود و مسیر تربیت را طی کنند.

بطحایی در پاسخ به پرسشی درباره سهمیه استخدام معلولان در آموزش و پرورش و عدم رعایت آن ادامه داد: در مواردی که تعداد متقاضی کمتر از سهمیه اختصاص یافته بوده است، نمی‌توانستیم این استفاده را کنیم. یعنی جاهایی را داشتیم که تعداد متقاضیان کمتر از سهمیه بوده است در اینگونه موارد نتوانستیم کاملا ۳ درصد را اختصاص دهیم اما در سایر مواردی که تعداد متقاضی به اندازه سهمیه بوده است، استفاده کردیم البته مواردی که سهمیه باقی بماند در حال رایزنی با سازمان امور استخدامی هستیم تا بتوان این سهمیه را در سال‌های بعد ذخیره و به سرجمع اضافه کنیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره تعطیلات زمستانی مدارس اظهار کرد: امسال فعلا تکلیف این موضوع روشن نیست.

بطحایی درباره توزیع شیر مدارس نیز گفت: شیر مدارس متاسفانه به دلیل مشکلات اعتباری همچنان در هاله ای از ابهام است منتظریم اعتبارت ابلاغ شود البته سازمان برنامه با پیش‌بینی های انجام شده این وعده را داده است برای ۶ ماهه دوم سال توزیع شیر صورت گیرد ولو با اینکه تعداد دفعات کمتر باشد.
انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.