دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴

در مراسم اختتامیه چهارمین کنگره آسیا پاسفیک

امیر حاتمی: ایران حسن نیت خود را در بحران ساختگی هسته‌ای به جهان نشان داد

1

وزیر دفاع گفت: جهان شاهد بود که ایران چگونه حسن نیت خود را در بحران ساختگی هسته‌ای نشان داد وعلی‌رغم عهدشکنی آمریکا خویشتن‌داری و صبر پیشه کرد چرا که جمهوری اسلامی دولتی مسئولیت‌پذیر و خواهان صلح و تعهدات بین‌المللی است.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، مراسم اختتامیه چهارمین کنگره آسیا پاسفیک صبح امروز با حضور امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جمعی دیگر از مقامات کشوری و لشکری در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع در مراسم اختتامیه اظهار داشت: ملت ما یکی از بزرگترین قربانیان جنگ‌های ناجوانمردانه و استفاده از سلاح‌های شیمیایی، بمب‌های شیمیایی، سلاح‌های ممنوعه و انواع مین‌ها و بمب‌ها بوده است. 

وزیر دفاع تصریح کرد: حافظه کشور ما خاطره تلخ آن روزها را به فراموشی نسپرده است و هنوز با گذشت بیش از سه دهه خانواده‌های ایرانی با آثاری پدیده شوم و پدر و مادر، خواهر و برادر و حتی نسل‌های بعدی مواجه بوده و زجر می‌کشند.

وی گفت: این تلخی‌ها جدای از لطمات اجتماعی، لطمات روحی و روانی نیز دارد؛ همچنین سامانه‌های درمانی نیز هزینه‌های سنگینی را برای درمان این افراد پرداخته و می‌پردازند؛ لطماتی که بر پیکره جامعه ما وارد شده است. 

امیر حاتمی تصریح کرد: آنچه مهم است همکاری ما با همدیگر برای درمان و کاهش درد مصدومان و لطمات روحی و روانی خانواده آنها است چرا که ما معتقدیم همه بشریت باید دست به دست هم دهند تا دردها تسکین شود.

این مقام ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اعلام کرد: همه جهان باید با تمام کشورهایی که قصد دارند با جنگ‌طلبی بر طبل جنگ بکوبند مقابله جدی کنند و اجازه ندهند که برخی کشورها با یاغی‌گری دنیا را به سمت نزاع، خشونت و جنگ ببرند.

وی گفت: در این روزها ما شاهد قانون‌گریزی برخی کشورها هستیم که بدون توجه به امنیت جهانی خودخواهانه قراردادهای جهانی را زیر پا می‌گذارند.

امیر حاتمی تصریح کرد: جهان شاهد بود که ایران چگونه حسن نیت خود را در برابر بحران ساختگی هسته‌ای نشان داد و علی‌رغم عهدشکنی آمریکا خویشتن‌داری پیشه کرد.

وزیر دفاع ادامه داد: جمهوری اسلامی نشان داد که دولتی مسئولیت‌پذیر و خواهان صلح و تعهدات بین‌المللی و قدرتمند در دفاع از خویش است اما آمریکایی‌ها به دلیل انتخاب استقلال سرزمین‌مان ما را تحریم می‌کنند که برخلاف اصول بشری و انسانی است و با توسل به تروریست‌های اقتصادی مانع‌تراشی می‌کنند حتی در تهیه فرایند داروها. 

وی گفت: اگر جهان در مقابل چنین قانون‌شکنان ایستادگی نکند ما شاهد ظهور دوباره هیتلرهای جدیدی در جهان خواهیم شد که فجایع جدیدی می‌آفرینند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.