یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵

افزایش قیمت بلیط هواپیما به مقصد مشهد در روزهای عزای رضوی

"سطح پرواز "عامل صعود قیمت برخی از بلیتهای پرواز مشهد

بلیط هواپیما مشهد2

قیمت لجام گسیخته بلیت هواپیما به مقصد مشهد در روزهای پایانی صفر قرار است تا چه مقدار صعود کند؟ متولیان امر پاسخگو باشند.

به گزارش قدس آنلاین، تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی در مشهد دیشب  قیمت بلیط موجود هواپیما در مسیر تهران – مشهد ویژه سه شنبه ۱۵ آبان را بین ۵۲۰ تا حدود ۶۵۰ هزار تومان اعلام کردند.

 این در حالی است که رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی قیمت مصوب بلیت هواپیما را در این مسیر بین ۲۳۰ تا ۴۵۰ هزار تومان آن هم بستگی به سطح پرواز اعلام کرد.

سعید ولی زاده در پاسخ به اینکه این افزایش قیمت فروش بلیط هواپیما بر اساس چه مصوبه و ضابطه ای انجام می شود و چه کسی ناظر بر قیمتهاست گفت: فروش بلیط بالاتر از قیمت مصوب هم به تغییر در سطح پرواز  بستگی دارد.

اما این پاسخ، شاید بیشتر توجیهی برای فروشهای غیر قانونی و خارج از ضوابط و نرخ مصوب بلیط هواپیما به نظر می رسید تا علت بی ضابطه افزایش قیمت، به ویژه در روزهایی که دلدادگان امام رضا (ع) از هر شهر و دیاری به زیارت این امام  همام دلبسته اند.

 از این رو متولیان امر باید با نظارت بیش از این برای تسهیل شرایط سفر ویژه زائران امام رضا (ع) و کوتاه کردن دست سوء استفاده گران همت گمارند.

اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی در این زمینه اعلام کرد: بر قیمت بلیط هواپیماها نظارتی ندارد.

پلیس فتای خراسان رضوی هم در صورت وجود شاکی خصوصی مداخله خواهد کرد.

تماس خبرنگار ما با دادستانی هم به نتیجه ای نرسید اما مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی بدنبال این پیگیری ها  از در نظر گرفتن مجازات سخت برای گرانفروشان بلیط در دفاتر خدمات مسافرتی خبرداد.

حمیدرضا کریم  افزود: با هدف جلوگیری از فروش بلیت خارج از نرخهای مصوب "طرح ضربتی مبارزه با گرانفروشی آژانسهای مسافرتی"  از امروز ۱۳ آبان آغاز شده است و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

 وی به دفاتر خدمات مسافرتی اعلام کرد: با رعایت حقوق شهروندی و صنفی در شهری که اعتبار آن منسوب به حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است، برای حفظ کرامت انسانی زائران کوشا باشند در غیر این صورت با دریافت هر گونه گزارش بازرسی یا شکایت مردمی مبنی بر گرانفروشی، با اشد مجازات با آنان برخورد خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: "طرح ضربتی مبارزه با گرانفروشی آژانسهای مسافرتی" با حضور قاضی سیار شعبه تعزیرات حکومتی، بازرسان سازمان صنعت و معدن، انجمن صنفی آژانسهای مسافرتی و نماینده سازمان گردشگری و اتاق اصناف خراسان رضوی اجرا می شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: شهروندان در صورت مشاهده تخلفات موضوع را به اداره تعزیرات حکومتی گزارش کنند.

کریم درباره فروش بلیط خارج از نرخ مصوب در دفاتری که خارج از استان فعالیت می کنند هم گفت: در صورت دریافت شکایت به صورت نیابتی پیگیری و اقدام خواهد شد.

وی افزود: حدود ۲۹ پرونده گرانفروشی دفاتر خدمات مسافرتی  همزمان با ایام  اربعین در خراسان رضوی تشکیل و حتی یکی از این دفاتر متخلف  به پرداخت ۶۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

۳۵۰ دفتر آژانس خدمات مسافرتی در خراسان رضوی فعال است.

تا کنون بیش از یک و نیم میلیون زائر به مشهد الرضا وارد شده اند و این جمعیت در حال افزایش است.

پارسال مشهد در این ایام پذیرای بیش از چهار میلیون زائر و مسافر بود.
 منبع: صدا و سیما

پایان پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.