شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳

افزایش ۰.۲ درصدی سهم شاغلین بخش کشاورزی

بخش خدمات با ۴۹.۵ درصد بیش‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داد +جدول

1

نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان ۹۷ ، بررسی سهم اشتغال در بخش های عمده اقتصادی نشان می دهد، بخش خدمات با ۴۹.۵ درصد بیش ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان ۹۷ بیان می دارد، تعداد شاغلان در این فصل نسبت به فصل نسبت به فصل گذشته( بهار ۹۷) ۱۰۹۰۳۴ نفر کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته (تابستان ۱۳۹۶) ۱۵۸۱۲۳ نفر افزایش یافته است.

با توجه به نتایج این طرح ، نرخ مشارکت اقتصادی جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر نیز نسبت به فصل گذشته ۰.۲ درصد کاهش و در مقایسه با فصل مشابه سال۱۳۹۶ ، ۰.۲ درصد افزایش را نشان می دهد.

 بررسی سهم اشتغال در بخش های عمده اقتصادی نشان می دهد، بخش خدمات با ۴۹.۵ درصد بیش ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش های صنعت با ۳۱.۶ درصد و بخش کشاورزی با ۱۸.۹ درصد قراردارند.

 سهم شاغلین بخش کشاورزی در تابستان سال ۱۳۹۷ نسبت به بهار ۱۳۹۷ حدود ۰.۲ درصد افزایش داشته است و نسبت به تابستان ۱۳۹۶، تغییری نداشته است. سهم شاغلین بخش صنعت نسبت به بهار ۱۳۹۷ حدود ۰.۴ درصد افزایش و نسبت به تابستان ۱۳۹۶ حدود ۰.۱ درصد کاهش داشته است. تعداد شاغلین بخش خدمات در تابستان ۱۳۹۷ نسبت به بهار ۱۳۹۷، ۰.۶ درصد کاهش داشته است و نسبت به تابستان سا ل۱۳۹۶ حدود۰.۱ درصد افزایش یافته است.

منبع: تسنیم

 انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.