شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵

"سهند" به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شد

سهند

ناوشکن جمهوری اسلامی ایران - سهند به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، ناوشکن جمهوری اسلامی ایرانی - سهند با حضور سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمع دیگری از فرماندهان عالی‌رتبه نظامی، به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش ملحق شد.

این ناوشکن بعد از ناوشکن‌های جماران و دماوند، سومین محصول از مجموعه پروژه‌های موج است.

پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه با نام سهند توسط متخصصان جوان نیروی دریایی طراحی و ساخته شده است.

در ساخت این ناوشکن که دارای قابلیت‌های فیزیکی و عملیاتی بیشتری نسبت به ناوشکن «جماران» است، به دانش فنی داخلی نیروی دریایی اتکاء شده است.

سازه اصلی سهند با ساختاری متفاوت نسبت به جماران با قابلیت رادارگریزی، در بلوک‌های مجزا طراحی و ساخته شده است و در حوض خشک شناور به هم متصل و بعد به آب انداخته می‌شود.

قابلیت تهاجمی و تدافعی ناوشکن سهند حدود دو برابر جماران است و به‌روز رسانی‌های زیادی در ساخت آن انجام شده است.

به‌روزرسانی پرتاب‌گرهای اژدر، انواع توپ های ضدهوایی و ضدسطحی، سامانه موشکی سطح به سطح و سطح به هوا، سامانه دفاع نقطه‌ای، سامانه ضددریایی، قابلیت رادارگریزی، افزایش برد عملیاتی و قابلیت مانورپذیری بالا از جمله ویژگی‌های این ناوشکن است.

مزیت دیگر ناوشکن سهند نسبت به جماران، افزایش تعداد موتورهاست و با دارا بودن چهار موتور پرقدرت، در انجام مانورهای حرکتی از جماران پیشی گرفته است.

پیشرفته ترین ناوشکن بومی خاورمیانه با داشتن سازه بسیار قوی و رادارگریزی و افزایش سطح عرشه پرواز، ضمن این‌که کمتر در تیررس رادارهای دشمن قرار می‌گیرد، قادر است ۱۵۰ روز به همراه شناور پشتیبان در اقیانوس‌های دوردست و آب‌های متلاطم دریانوردی کند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.