یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان البرز:

نظارت مستمر بر بازار داریم/ برخی صنوف در برابر کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کنند

اصناف

البرز- رمضان رستمی با اشاره به استمرار روند نظارت بر بازار، گفت: بازرسان اصناف به صورت مستمر وضعیت بازار را رصد می کنند.

رمضان رستمی مدیر بازرسی ونظارت اتاق اصناف مرکز استان البرز در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهار کرد: بازرسان اتاق اصناف در صورت مواجهه با تخلفات صنفی و یا مشاهده نوسانات قیمت و یا کمبود کالا مراتب را جهت سیر مراحل قانونی گزارش می کنند.

وی افزود: در این بین گاهاً مواردی مشاهده شده است که برخی واحدها مبادرت به پاک نمودن قیمت های قدیمی کالا و عرضه و فروش آن به قیمت های جدید و حتی بیشتر می‌کنند که این امر مصداق بارز گران‌فروشی محسوب و به بازرسان نیز تاکید شده است برخوردی قاطع و بدون اغماض با این افراد داشته باشند و برابر مقررات، پرونده تعزیری آنها جهت سیر مراحل قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شود.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان البرز، تصریح کرد: همچنین برخی افراد در بازار در برابر کاهش قیمت اجناس مقاومت کرده و سعی در القاء یک جو روانی مبنی بر کمبود کالا و یا افزایش قیمت به مصرف کنندگان را دارند که توصیه می شود شهروندان عزیز فریب تبلیغات کاذب را نخورند و صرفاً به اندازه مایحتاج معمول خود مبادرت به تامین کالا و خدمات مورد نظر کنند.

رستمی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده تخلفاتی همچون گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و سایر تخلفات در این حوزه مراتب را از طریق شماره تلفن های ۵-۳۲۲۱۸۱۵۴ ۰۲۶اطلاع رسانی کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.