چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰

کارشناس عراقی خبر داد

آموزش عناصر داعش در پایگاه‌های نظامی آمریکایی نزدیک مرز سوریه

1

یک کارشناس عراقی از آموزش عناصر داعش در پایگاه‌های نظامی آمریکایی مستقر در نزدیکی مرزهای مشترک عراق و سوریه، با هدف فعالسازی مجدد این گروه تروریستی خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل قدس آنلاین، «حافظ آل بشارة»، کارشناس امور سیاسی عراق، چهارشنبه (امروز) اعلام کرد که نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه‌های نزدیک به مرزهای عراق و سوریه، عناصر داعش را در این پایگاه‌ها آموزش می‌دهند.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومة»، با تاکید بر این مسئله افزود: آمریکا از هرگونه پرواز بر فراز این پایگاه‌ها جلوگیری می‌کنند و از سوی دیگر، از ارائه هرگونه اطلاعات درباره آنچه که در این پایگاه‌ها در جریان است، خودداری می‌کند.

آل بشاره تصریح کرد: بسیاری از اطلاعات عراقی و روسی بیانگر آن است که این پایگاه‌ها مقر فعالیت‌های گروه‌های تروریستی است به ویژه که بسیاری از عناصر دستگیر شده داعش دارای مجوزهایی برای ورود به این پایگاه‌ها بودند.

وی افزود که بعید نیست، این پایگاه‌ها مرکز آموزش داعش برای فعالسازی مجدد آن در منطقه و اعزام اعضای آن به عراق به ویژه مناطق آزاد شده باشد. به ویژه که هیچ ماهواره‌ای تاکنون تصاویری از داخل این پایگاه‌ها منتشر نکرده است.

اواخر اکتبر گذشته، در پی سقوط مقرهای «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) به دست داعش در نزدیکی مرزهای مشترک سوریه و عراق، نیروهای الحشد الشعبی عراق به حالت آماده باش در مرزها درآمدند و به منظور مقابله با هرگونه وضعیت فوق‌العاده‌ای، حضور این نیروها در مرز تقویت شد و شمار زیادی نیرو به این مناطق اعزام شدند تا در صورت سوء استفاده داعش از وضعیت جوی نامناسب برای نفوذ به خاک عراق یا حمله به نیروهای الحشد، آمادگی‌های لازم وجود داشته است.

این اقدام فوری الحشد برای حفاظت از مرزهای مشترک با سوریه، صدای واشنگتن درآمد و به شیوه‌های مختلف اقدام به تحریک و انتقام‌جویی از الحشد کرد که این امر خود تا حدودی اظهارات آل بشاره را تایید می‌کند.

در پی دستاوردهای بی‌نظیر سازمان الحشد الشعبی عراق و موفقیت آن در حفظ مرزهای مشترک این کشور با سوریه و خنثی کردن طرح‌های آمریکا برای بازگرداندن تروریست‌ها به خاک عراق، آمریکا از شیوه‌های مختلف برای ضربه زدن به این سازمان و تحریک فرماندهان آن استفاده می‌کند.

تحریم شماری از فرماندهان این سازمان و متهم کردن آنها، اطلاق واژه شبه‌نظامی بر نیروهای این نهاد رسمی نظامی، رصد شدید کلیه تحرکات این نیروها در مناطق مختلف با پرواز بالگردهای شناسایی و ....از جمله این موارد است تا شاید از این رهگذر بتواند وجهه‌ و جایگاهی که این سازمان در میدانهای نبرد با تروریسم از خود ثبت کرده، از بین ببرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.