سه‌شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶

رفعتی: فغانی یکی از سرمایه‌های ملی ما است

1

رئیس دپارتمان داوران گفت: بیشتر داوران جوان ما از فغانی الگو می گیرند. حضور وی و تیم اش در جام جهانی توانست عیار داوری ایران را بالا ببرد.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، داوود رفعتی که دیشب و در برنامه ۹۰ نپذیرفت کمیته داوران ابتدا محمد حسین زاهدیفرد را برای قضاوت بازی سپاهان – پرسپولیس انتخاب کرده است در ادامه صحبت هایش با سایت فدراسیون فوتبال گفت: اسامی داوران بازی ها زمانی رسمیت پیدا می کند که از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال اعلام شود و هرگونه گمانه زنی درباره انتخاب داور قبل از آن هیچ رسمیتی ندارد. بارها اتفاق افتاده است که کمیته داور بازی را به علت بیماری و موارد دیگر تغییر داده است. برهمین اساس تصمیم نهایی را کمیته می گیرد و ابلاغ داوران زمانی رسمیت پیدا می کند که در سایت فدراسیون اطلاع رسانی شده باشد.

رفعتی درباره عملکرد تیم داوری در بازی سپاهان و پرسپولیس هم گفت: تمام نکات و مواردی که این در دیدار وجود داشت را فریدون اصفهانیان به طور کامل توضیح داده است. فقط من در اینجا یک نکته را یادآوری کنم علیرضا فغانی یکی از سرمایه های ملی ما است. اینکه او را با الفاظ نامربوطی صدا کنیم به نظرم این هجمه ها درست نیست. باید شان و احترام این داور را حفظ کنیم. بیشتر داوران جوان ما از فغانی الگو می گیرند. حضور وی و تیم اش در جام جهانی توانست عیار داوری ایران را بالا ببرد. به هرحال فغانی در زمین با اقتدار و تسلط کامل بازی را قضاوت می کند و این نکته مورد تایید کمیته داوران است.

منبع: ورزش۳

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.