جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۶

وزیر آموزش و پرورش وضعیت پیش دبستانی ها را تشریح کرد

قدس آنلاین

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیش دبستانی هایی که در مدارس دولتی بودند، در حقیقت کلاس های خالی مدرسه را اجرا می کردند، گفت: در خصوص استخدام پیش دبستانی ها مطیع قانون هستم.<BR>

حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش در گفت و گو با فارس  در خصوص وضعیت مقطع پیش دبستانی در آموزش و پرورش اظهار داشت: براساس روند 33 سال گذشته، پیش دبستانی هیچ وقت دولتی نبوده است.

وی با بیان اینکه پیش دبستانی توسط بخش خصوصی اداره می شد، افزود: برخی افراد حقیقی و حقوقی، شرکت ها و سازمان ها مانند بهزیستی، مراکز پیش دبستانی را اداره می کنند.

*پیش دبستانی ها اجاره نشین مدارس دولتی بودند

حاجی بابایی گفت: پیش دبستانی هایی که در مدارس دولتی بودند، در حقیقت از آموزش و پرورش کلاس های خالی مدرسه را اجرا می کردند، یعنی اینها اجاره نشین مدارس بودند و کارمند وزارت آموزش و پرورش نیستند.

وی با تأکید بر اینکه پیش دبستانی از نظر نظارت، محتوا و مجوز زیر نظر آموزش و پرورش است، ادامه داد: در گذشته اداره کل پیش دبستانی نداشتیم و بنده آن را ایجاد کردم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: هم اکنون «اجرای پیش دبستانی» را به معاونت مشارکت های آموزش و پرورش، «نظارت، پایش و سیاست گذاری» را به معاونت ابتدایی و «تولید محتوا» به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش سپرده شده است.

*پیش دبستانی دولتی یعنی آموزش و پرورش 13 ساله شود

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سازمان بهزسیتی اعلام کرده است که 50 هزار نیروی پیش دبستانی دارد، اظهار داشت: بنده مطیع قانون هستم و هرچه قانون بگوید، همان کار را انجام می دهم.

وی ادامه داد: در استخدام مربیان پیش دبستانی دو حالت وجود دارد یعنی یا این مربیان استخدام شده و وارد آموزش و پرورش شوند که در ابتدایی، راهنمایی و متوسطه تدریس کنند یا بخواهیم استخدام شوند و در پیش دبستانی بمانند.

حاجی بابایی افزود: اگر قرار باشد این مربیان در پیش دبستانی ادامه فعالیت دهند باید نظام تعلیم و تربیت 13 ساله شود؛ در غیر این صورت چگونه می توان نیروی بخش غیردولتی را با هزینه دولتی استخدام کرد.

*طرح اولیه آموزش و پرورش، شروع تحصیل از پیش دبستانی بود

وزیر آموزش و پرورش به فارس گفت: اولین بار که نظرم را به شورای عالی انقلاب فرهنگی بردم، طرح ما این بود که تحصیل را از پیش دبستانی شروع کنیم، به این معنی که پیش دانشگاهی را برداریم و پیش دبستانی را بگذاریم.

وی افزود: در آن زمان مطرح کردیم که دوره تحصیلی همان 12 سال باشد و از 5 سال شروع شود ولی در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد که دوره تحصیل از 6 سال شروع شود.


 

نظرات

 • سيد ۱۳۹۱/۰۵/۲۰ - ۱۰:۲۶
  1 0
  وزير محترم فکري به بيمه هاي طلايي کنيد که هيچ پز شکي بيمه را قبول نمي کند در صور تي که کار مندان شريف اموزش وپرورش هر ماه حقوقشان کسر مي شود ولي هزينه هاي در مان را از جيب خودشان پر داخت مي کنند پي گيري کنيد
 • دبير ۱۳۹۱/۰۵/۲۰ - ۱۷:۱۷
  2 0
  وزير محترم توجه به معيشت معلم ورفاه او درکنار توجه به سيستم جديد اموزش ونوسازي مدارس جهش علمي جامعه را همراه دارد
 • خانم دبير ۱۳۹۱/۰۶/۲۱ - ۲۰:۵۶
  0 0
  با سلام وزير محترم حتما از هزينه مهد کودکها براي کودکان پيش دبستاني اطلاع داريد آيا براي فر هنگي ها برنامه اي در نظر داريديا تشهيلاتي در نظر گرفته ايد
 • عسل ۱۳۹۱/۰۶/۲۹ - ۱۴:۴۵
  5 0
  به هر حال فكري براي اين پيش دبستاني هاي بدبخت بكنيد البته همشون نه فقط با سابقه هاي بالا
 • اکرم ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ - ۱۴:۵۷
  1 0
  ما که تمام عمرمون رو برا پيش دبستاني گذاشتيم هر سال به يک بهانه ما رو نگه ميداريد بعد ميگيد به ما ربطي نداره .اگه پيش دبستاني يک مقطع ضروري است پس بايد مربيان هم امنيت شغلي داشته باشند در غير اين صورت پس چرا اجازه ميديد که اين مقطع وجود داشته باشد بهتر نيست با خودتون رو راست باشيد و کمتر هم سر مردم هم سر مربي هاي بد بخت هم سر خودتون کلاه بزاريد . يا منحلش کنيد يا زير نظر خودتون که هست رسميت بهش بديد اين که نميشه طبق نظر شما آموزش ببينند اما شما مسئوليتي نداريد!!!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.