شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷

معروف: نمی‌خواهم به زندگی بدون والیبال فکر کنم

1

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: والیبال، مهم‌ترین موضوع زندگی من است و تا زمانی که مفید باشم، بازی خواهم کرد.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران و بازیساز اصلی تیم سیه‌نا ایتالیا که بیشترین دنبال کننده را در تمام سری A۱ دارد برای گذراندن تعطیلات به کالیفرنیا می‌رود.

او در خلال تعطیلات سال نوی میلادی گفت: تعطیلات برای همه بازیکنان ، یک امر طبیعی است ولی من در ایران هیچگاه فرصت جشن گرفتن سال نو را نداشتم چون همیشه در اردوی تیم ملی بودم.

معروف ادامه داد: من زندگی خصوصی خودم را دارم و دوست ندارم برای پیاده روی بیرون بروم با این حال در فرصت کمی که داشتم، شهر سیه‌نا، فلورانس و برج پیزا را دیدم. اگر در خانه بمانم برایم فرقی نمی‌کند که در آمریکا، برزیل، ایتالیا یا ایران باشم.

مصاحبه روزنامه گاتزتو دلو اسپورت را با سعید معروف می‌خوانید:

لقب پادشاه یا شاهزاده از کجا آوردی؟
نه، من پادشاه نیستم بلکه مردم برای من و عملکردم در والیبال احترام زیادی قائل هستند. بازی‌های خوب ما از جام جهانی ۲۰۱۱ آغاز شد که ما توانستیم در مقابل قدرت‌های بزرگ جهان بایستیم و نتیجه بگیریم.

والیبال در ایران چگونه است؟
والیبال در ایران، ورزش محبوبی بود ولی از سال ۲۰۱۱، هواداران آن، دیوانه وار رشد کردند. بلیت‌های مسابقه همیشه پیش فروش می‌شود و سالن بازی از ۳ یا ۴ ساعت قبل پر می‌شود. من از کسانی که عاشق والیبال و نه فقط نتیجه آن هستند، بسیار سپاسگزارم. به اعتقاد من، اگر کسی واقعاً چیزی را بخواهد و خواستار تغییر چیزی باشد، قطعاً به هدف خود خواهد رسید. من از دیدن تعداد زیاد تماشاگران ایرانی در سالن‌های خارج از کشور، بسیار خوشحال و سرشار از انرژی و احساسات می‌شوم.

دلت برای چه چیزی در ارومیه تنگ می‌شود؟
هیچ چیز چون زندگی روزانه در همه جا مثل هم است ولی دلم برای پدر،‌ مادر و خواهرم و خلاصه همه تنگ شده است. من از طریق پیام رسان‌های اجتماعی با آنها در تماس هستم.

از زمانی که به سیه‌نا آمده‌ای فقط ۳ پست در اینستاگرام گذاشته‌ای ولی با این حال ۱.۶۹۲.۴۳۶ دنبال کننده داری. 
۷۱ درصد از دنبال کننده‌های من در ایران هستند. خوشبختانه اینستاگرام،‌ جزو معدود شبکه‌های اجتماعی مجاز در ایران است. ۳ درصد هوداران من هم از آمریکا هستند. من پست‌های زیادی ندارم چون همه چیز مرتب و خیلی به سرعت در حال تغییر است. آپدیت بودن خیلی سخت است. با این حال به همه هوادارانم احترام می‌گذارم و به آنها حق می‌دهم که بدانند زندگی خود را در ایتالیا چگونه می‌گذرانم.

اگر روزی والیبال بازی نکنی، چه می‌کنی؟
من به چیزی جز والیبال فکر نمی‌کنم و از شهری آمده‌ام که والیبال را نفس می‌کشند و برای هر بازی بدون نظر گرفتن سطح آن، ۱۰ تا ۱۱ هزار نفر به سالن می‌آیند. با وجود دایی‌های من که والیبالیست بودند، گزینه دیگری برای انتخاب باقی نمی‌ماند و والیبال، نخستین چیزی است که به آن فکر می‌کردیم.

آیا به ورزش‌های دیگر هم علاقه داری؟
من بسکتبال آمریکا را تعقیب می‌کنم و هیچ مسابقه تنیسی را از دست نمی‌دهم همچنین به لیگای اسپانیا و لیگ برتر انگلیس هم علاقمندم. فوتبال  سری A ایتالیا تا ۱۰ سال قبل، بسیار پرطرفدار بود و من امیدوارم باز هم به آن دوران برگردد. تیم‌های یوونتوس و اینترمیلان در ایران، هواداران زیادی داشتند. من بیلیارد هم دوست دارم. به هر حال در هر ورزشی،‌ چیزی برای یاد گرفتن وجود دارد.

در حال حاضر، ۳۳ سال داری. تا چه سنی می‌خواهی به بازی ادامه دهی؟
من هرگز به بازنشستگی فکر نمی‌کنم. من با والیبال زندگی می‌کنم و نمی‌خواهم که زندگی بدون والیبال فکر کنم. والیبال، مهم‌ترین موضوع زندگی من است و تا زمانی که مفید باشم، بازی خواهم کرد. اگر در پایان دوران بازی حرفه‌ای خود، فرصتی داشته باشم، دوست دارم مربی شوم.

خارج از والیبال چه می‌کنی؟
قسمت زیادی از وقت من در سالن تمرین می‌گذرد. وقتی که وقت آزاد داشته باشم، دوست ندارم کار دیگری انجام دهم و در خانه می‌مانم تا فوتبال پلی استیشن بازی کنم. کتاب‌های فلسفه می‌خوانم چون علاقه زیادی به یادگیری از منابع مختلف دارم.

برنامه تو برای تعطیلات چیست؟
ما معمولاً زمان زیادی برای تعطیلات نداریم ولی اگر فرصتی دست دهد دوست دارم به آمریکا و به ویژه کالیفرنیا بروم.

حضور در ایتالیا، دومین تجربه تو از بازی در خارج از ایران است. بازی در کازان چطور بود؟
زندگی در روسیه به خاطر برف و سرما، خیلی سخت است ولی زنیت، یکی از بهترین باشگاه‌های جهان است. من نکات زیادی آموختم و به قهرمانی‌های متعددی رسیدم. بهترین بازیکنان جهان اما در ایتالیا بازی می‌کنند. چهار تیم نخست جدول، خارق‌العاده هستند و هر روز چیزی برای یادگرفتن وجود دارد.

آیا تا کنون آنطور که انتظار داشتی در سری A بازی کرده‌ای؟
همه بله و هم نه. ما ۵ بازی را ۳ بر ۲ باختیم در حالی که می‌توانستیم برنده شویم. ما لیگ را با ۸ شکست متوالی شروع کردیم ولی حس می‌کنم می‌توانیم شرایط را عوض کنیم. ما تیم خوب و بازیکنان بزرگی داریم. ما انتظار نداریم که در صدر جدول باشیم و می‌خواهیم به میانه‌های جدول برسیم. تیم ما در آینده بهتر خواهد شد.

تو سابقه کار کردن با خوان سیچلو را داشتی ولی اوضاع آنطور که انتظار داشتید پیش نرفت. 
من ۳ سال با سیچلو در تیم ملی ایران بازی کرده بودم. الآن زمان بازی کردن است و بهتر است اظهار نظر در مورد سیچلو و زانینی (سرمربیان پیشین و فعلی سیه‌نا) را به بعد از لیگ واگذار کنیم.

تو کاپیتان تیم ملی ایران هستی و به عنوان کاپیتان تیم سیه‌نا هم انتخاب شدی. شرایط تو با این مسئولیت چگونه است؟
من ارتباط خوبی با بازیکنان تیم دارم و در سال‌های اخیر نیز مشکلی بین من بازیکنان تیم نبوده است. من شروع به یادگیری زبان ایتالیایی کرده‌ام. وقتی ایتالیایی یاد بگیرم، می توانم شخصیتم را بهتر نشان دهم و همه مسائل آسان‌تر خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.