شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴

شمار جراحی های هیپنوتیزمی در ایران از آسیا بیشتر است

رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا

ایران قطب هیپنوتیزم آسیا است و تعداد جراحی های انجام شده با استفاده از روش هیپنوتیزم در ایران از کشورهای آسیایی بالاتر است.

به گزارش قدس آنلاین، رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا با بیان این مطلب گفت: بیش از ۳۵۰ جراحی با استفاده از روش هیپنوتیزم در ۱۵ سال اخیر در ایران انجام شده است. دکتر مهدی فتحی افزود: پزشکان و جراحان کشورمان همه این جراحی ها را بدون استفاده از داروهای بیهوشی و بی حسی انجام داده اند. وی گفت: عمل های دندانپزشکی، کنترل درد بعد از عمل، زایمان طبیعی، جراحی های ارتوپدی از مهم ترین این جراحی های بوده است.

رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا افزود: برداشتن توده چربی، جراحی فک و دندان عقل، درمان ریشه دندان، کنترل درد بعد از عمل در جراحی های کیسه صفرا و جراحی های فتق از دیگر این جراحی ها است. فتحی گفت: بیشتر عمل های جراحی با استفاده از هیپنوتیزم کشور در مشهد انجام شده و دانشگاه علوم پزشکی مشهد قطب هیپنوتیزم در ایران است. او افزود: ایران به لحاظ پژوهش های انجام شده در زمینه هیپنوتیزم نیز در بین کشورهای آسیایی سرآمد است.

رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا گفت: در سال های اخیر ۱۰۰ پایان نامه پژوهشی و کار تحقیقاتی در حوزه هیپنوتیزم در کشور انجام شده است.

منبع: صدا و سیما

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.