شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸

دبیر دومین جشنواره بین‌المللی کارتون جامعه ایمن خبر داد:

نمایش ۱۱۰ اثر از ۲۷ کشور در نخستین رویداد بین‌المللی کاریکاتور مشهد

کاریکاتور

دبیر دومین جشنواره بین‌المللی کارتون «جامعه ایمن»، از اکران ۱۱۰ اثر منتخب از ۲۷ کشور در نخستین رویداد بین‌المللی کارتون و کاریکاتور مشهد خبر داد.

 به گزارش قدس آنلاین، مجید ادیبی گفت: نمایشگاه این رودیداد تاریخی عصر شنبه ۲۲ دی ۹۷ با نمایش ۱۱۰ اثر منتخب از هنرمندان ۲۷ کشور در نگارخانه شهر گشایش می‌یابد.
این کارتونیست برجسته افزود: بیش از ۱۷۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که در نخستین مرحله داوری ۱۸۰ اثر برای حضور در مرحله نهایی داوری انتخاب شدند.
وی با بیان اینکه آثار منتخب جشنواره یک هفته در معرض دید عموم خواهند بود، تاکید کرد: اگرچه مشهد سال‌هاست یکی از قطبهای کاریکاتور ایران است اما تا پیش از این نتوانسته بود رویداد بین‌المللی را در حوزه کارتون وکاریکاتور رقم بزند.
ادیبی همچنین جشنواره بین‌المللی کارتون «جامعه ایمن» را بزرگ‌ترین رویداد هنری خراسان عنوان کرد و تصریح کرد: کارتون بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم جامعه ایمن است چرا که با رویکرد نقادانه خود می‌تواند دغدغه‌هایی را که در بحران‌های شهری وجود وجود دارند، به مردم آموزش دهد.
وی ادامه داد: این جشنواره تلاش کرده با کمک هنرکارتون مباحث مدیریت شهری و بحران را که مسئله‌ای فراگیر است به صورت غیرمستقیم به مردم آموزش دهد.  

گفتنی است اختتامیه دومین جشنواره جهانی کارتون «جامعه ایمن» نیز با موضوعاتی چون «حمل ونقل پاک و ایمن»، «آسیبهای اجتماعی، سلامت روح و روان»، «مسائل زیست محیطی، حفظ و احیاء محیط زیست»، «فرهنگ ایمنی و نقش شهروندان در ایمنی جامعه»، «ایمنی معلولین، سالخوردگان و کودکان در شهرها» و «زلزله» ۲۴ دی سال جاری در مشهد برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.