شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸

ریشه سنگ‌اندازی در مسیر توسعه "طب سنتی"

"غرب‌زدگی" در حوزه "طب" را وارد خون مردم کرده‌اند

لاشکی

با اینکه در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم اما در حوزه سلامت، باورهای اسلامی به چشم نمی‌خورند؛ امروزه، پزشکی نوین، طب سنتی را حذف کرده‌ و "اخلاط چهارگانه" طب سنتی در پزشکی رایج مغفول مانده‌ است به عبارتی "غرب‌زدگی" در حوزه طب را وارد خون مردم کرده‌اند.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، قاسم احمدی لاشکی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی پرسشگر در پاسخ به پرسشی درباره مشکلات معیشتی معلمان اظهار کرد: مجلس دهم به جد به حوزه آموزش و پرورش نگاه مثبتی دارد. در بودجه سال ۹۸ برای کمک به آموزش‌وپرورش، اخذ مالیات از آستان قدس رضوی، شرکت‌های وابسته به نیروهای مسلح و اجازه چاپ اوراق مشارکت هزار میلیاردی را شاهد هستیم.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر منصفانه بگویم، مجلس دهم، همراه‌ترین مجلس با آموزش و پرورش بوده است، گفت: درحوزه نوسازی مدارس، با توجه به افزایش اعتبارات، سال خوبی را خواهیم داشت اما باید معیشت معلمان را هم ببینیم.

احمدی لاشکی افزود: درست است برای رتبه بندی در بودجه، دو هزار میلیارد تومان اعتبار بیشتر در نظر گرفته نشده است اما همین که مجلس ردیف اعتباری برای آن در نظر گرفته است و در کمیسیون تلفیق تصویب کردیم نشان می‌دهد که شأن معلم را دیده‌ایم و رتبهبندی تا حدودی در معیشت اثرگذار است؛ این همراهی‌ها در مجلس خوب بوده و امید است از سوی دولت هم همراهی را شاهد باشیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.