همه‌ی خبرهای امروز
 • پیکر پاک و مطهر 19 شهید گمنام دفاع مقدس عصر پنج شنبه وارد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد شد. گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۲۲:۱۵

  پیکر پاک و مطهر 19 شهید گمنام دفاع مقدس عصر پنج شنبه وارد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد شد. گزارش تصویری

  حسین کام شاد-پیکر مطهر این شهیدان گمنام و یک شهید گرانقدر مدافع حرم فردا جمعه عصر از تقاطع بلوار معلم و سید رضی تا پارک ملت مشهد تشییع خواهد شد و پس از آن در روز شهادت امام محمد باقر و امام جواد علیهم السلام در شهرستان های استان تشییع و خاکسپاری خواهند شد.

 • فرش ؛ از دار تا بار ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۲:۱۴

  فرش ؛ از دار تا بار /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ قدیمترین فرش دستبافت ایرانی در سال ۱۹۴۹ در دومین مرحله کاوشهای باستان شناس روسی، رودنکو در منطقه پازیریک کشف و به نام فرش پازیریک نامیده شد. رودنکو در کتابی که به مناسبت این اکتشافات در سال ۱۹۵۳ در روسیه منتشر کرد، درباره فرش مکشوفه توضیحات مفصلی نگاشت و آن را صراحتا کار ایران و قدیمی ترین فرش ایرانی در دنیا بیان نمود. او نوشت: "بدون اینکه بتوانیم به طور حتم بگوییم این فرش کار کدامیک از سرزمین های ماد-پارت(خراسان قدیم) یا پارس است، تاریخ فرش مذکور و پارچه هایی که در پازیریک کشف شد قرن پنجم و یا اوایل قرن چهارم پیش از میلاد تشخیص داده می شود." سپس او اضافه می کند: "تاریخ این قالی از روی شکل اسب سواران معلوم می شود. طرز نشان دادن اسبهای جنگی که به جای زین قالی بر پشت آنها گسترانده اند و پارچه روی سینه اسب از مشخصات آشوریها می باشد اما در روی فرش پازیریک ریزه کاریهای مختلف و طرز گره زدن دم اسبها ، در نقوش برجسته تخت جمشید نیز دیده می شود.

 • گرامی‎داشت و تجلیل از خانواده شهیدان «حججی» و «مشلب» در حرم رضوی برگزار شد/ گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۰:۳۱

  مراسم تجلیل از خانواده شهیدان «حججی» و «مشلب» در حرم رضوی برگزار شد/ گزارش تصویری

  حسین کام شاد-در شامگاه ۲۳ ذی‎القعده برنامه «اصحاب الحسین»؛ گرامی‎داشت شهدای مدافع حرم و تجلیل از خانواده شهید محسن حججی و شهید مشلب در صحن جامع رضوی برگزار و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی؛ تولیت معزز آستان قدس رضوی در وصف و جایگاه شهدای مدافع حرم به ایراد سخنرانی پرداخت و پس از سخنرانی ایشان از خانواده شهید حججی و مشلب تجلیل به عمل آمد و نشان خادمی بارگاه منور رضوی به خانواده شهید حججی اعطا گردید.