بحران اب

کل اخبار:72

 • بحران آب ۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۲۰:۱۷

  استاد کالج سلطنتی لندن:

  بحران آب ایران به بازنگری در شیوه مصرف نیاز دارد

  استاد مدیریت آب و محیط زیست تی کالج سلطنتی لندن (امپریال کالج) گفت: اکنون مردم بهتر می فهمند برای جلوگیری از وخیم تر شدن بحران آب در ایران، باید در شیوه مصرف آب بازنگری اساسی شود.

 • سد ۱۳۹۵-۰۸-۱۳ ۱۱:۰۳

  وزارت نیرو:

  نیمی از سدهای ایران آب ندارند

  وزارت نیرو اعلام کرد: ۴۱ درصد سدهای کشور بین ۴۰ تا ۹۰ درصد و مابقی کمتر از ۴۰ درصد آب دارند.

 • خشکسالی ۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۸:۰۴

  مرثیه‌ای بر بحران روزافزون آب

  دیر شده و روز به روز بدتر هم می‌شود

  بحران یا فاجعه، تفاوت چندانی ندارد. «عیسی کلانتری» می‌گوید دیگر دیر شده است. وقتی از وضعیت آب صحبت‌ می‌کنیم، تقریبا عصبانی می‌شود. وزیر اسبق کشاورزی معتقد است باید فکری به حال کشاورزی و مصرف آب در این حوزه کنیم تا در آینده حدود ۵۰ میلیون ایرانی آواره نشوند و برای تامین آب با هم جدال نکنند. او از احمدی‌نژاد هم دل پری دارد و معتقد است در حوزه آب بسیار بد و نابخردانه عمل کرده است.

 • کشف رود ۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۱۲:۴۷

  بخش خصوصی احیا کننده کشف رود

  معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد از اعلام آمادگی خیران و بخش خصوصی برای احیای کشف رود خبر داد.

 • شنا در سد ۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۱۱:۴۰

  وضعیت آبی کدام استان‌ها بحرانی است؟

  سه سد در استانهای اصفهان، فارس و خراسان رضوی وضعیت بحرانی دارند.

 •  بحران آب ۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۰۹:۲۰

  بحران آب به جریان‌های سطحی رسید؛

  ۱۹ میلیارد مترمکعب آب گم شد

  وزارت نیرو با اشاره به کاهش حدود ۱۹ میلیارد مترمکعبی حجم جریان‌های سطحی آب ایران در پنج ماهه نخست امسال، گفت: حجم سطحی در حوضه‌های آبریز دریای خزر، خلیج فارس، دریاچه ارومیه کاهش یافته است.

 • آب شیرین کن
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۰۷:۴۷

  بااستقرار ۵۰ سامانه آب شیرین کن درسواحل خلیج فارس

  بحران آب شرب ۱۷ استان حل می شود

  قدس ‌آنلاین/محمود مصدق: اگر مقام‌های وزارت نیرو درست پیش بینی کرده باشند، این روزها ۳۵ میلیون نفر از ساکنان ۳۰۱ شهر ایران با تنش آبی روبه رو هستند.

 • بحران آب ۱۳۹۴-۰۵-۲۵ ۰۰:۳۶

  مایه حیات هست، ولی کم است؛

   آب؛ نصف جهان در بحران

  اصفهان - راضیه کشاورز: براساس آخرین آمار و اطلاعات، متوسط بارندگی در دنیا طی یکسال ۷۰۰ تا ۷۵۰ میلی‌متر و در آسیا بین ۶۰۰ تا ۶۵۰ میلی‌متر ...

 • خشکسالی ۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۹:۴۸

  بررسی بحران اب درگفتگوی قدس انلاین با عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

  طبقه بندی جهانی ایران را دارای بحران شدید آب معرفی میکند/واردات محصولات کشاورزی برای مقابله با کمبود آب پاک کردن صورت مساله است/بزودی برای هر لیتر آب باید یک میلیاردتومان سرمایه گذاری کرد

  طبق پیش بینی های سازمان ملل ،ایران در آینده ای نه چندان دور به صورت جدی با بحران ‌آب مواجه می شود.یک س.م اب مورد استفاده در کشاورزی به صورت بهینه استفاده می شود.

 • گرانی اب ۱۳۹۳-۰۸-۲۰ ۱۸:۲۵

  گزارش خبری قدس انلاین از راهکارهای غلبه بر بحران اب (قسمت اول )

  افزایش قیمت قطعی اب طی ماههای اینده/وزیر نیرو پیشنهاد داد مجلس طرح نوشت برای گرانی اب/تاثیر سو مدیریت بر بحران اب بیشتر از مصرف بی رویه مردم

  پایگاه خبری تحلیلی قدس انلاین – سعید کوشافر: بحران اب یکی از مسایلی است که طی روزها و شاید بهتر باشد بگوییم ماههای گذشته مورد توجه مقامهای مسوول در کشور بوده است ، هرچند که بارشهای اخیر از میزان توجه به این مهم کاست اما به اذعان همه مقامهای مسوول و کارشناسان این بارشها هرچند که مناسب باشد مانند چسب زخمی است بر بیماری سرطان و باید برای این بیماری درمانی متناسب جست .

 • اب ۱۳۹۳-۰۷-۰۶ ۱۱:۴۱

  وجهی پنهان از بحران آب در ایران

  شور شدن عمدی آب شهرها با میلیون‌ها کیلوگرم نمک!

  منابع آب زیرزمینی کشور، طی پنجاه سال اخیر در معرض تخریب های متعدد قرار گرفته که حفر دهها هزار حلقه چاه مجاز و غیر مجاز و برداشت بی رویه و بیش از ظرفیت تجدید پذیری ذخایر آبی مهمترین و شناخته شده ترین عامل آن است اما بحران بزرگی که در سایه این بحران پنهان مانده است، پدیده «شور کردن عمدی منابع آبی» است که متاسفانه مهمترین و در دسترس ترین منابع آب های شیرین شهر های بزرگ را در معرض تهدید و تخریب قرار داده است.

 • دستور ۳۰۰ میلیارد تومانی رئیس جمهور برای حل بحران کم‌آبی/ مطالعه طرح جداسازی آب شرب از بهداشتی ۱۳۹۳-۰۳-۰۷ ۰۸:۵۲

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشورخبرداد

  دستور ۳۰۰ میلیارد تومانی رئیس جمهور برای حل بحران کم‌آبی/ مطالعه طرح جداسازی آب شرب از بهداشتی

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه با دستور ویژه رئیس جمهور، اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان برای تامین آب شهرهای دارای تنش به جریان افتاده است، از مطالعه طرحی خبر داد که در صورت نهایی شدن، جداسازی آب شرب از آب بهداشتی در دستور کار قرار خواهد گرفت.