همه‌ی خبرهای امروز
 • پدرام کاویان ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۴:۴۱

  کاهش سن ازدواج جوانان کلید قفل پیری جمعیت

  پدرام کاویان

  کم‌فرزندی در ایران، خلاف آنچه در کشورهای توسعه‌یافته رخ داده، در کاهش تمایل پدرها و مادرها به فرزندآوری نیست، بلکه دلیل اصلی آن کاهش فرصت فرزندآوری در عموم خانواده‌های جوان است.

 • جعفریان.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۲:۲۹

  انسجام، ضروری‌تر از نان شب

  محمدحسین جعفریان

  آیا هرگز به این مهم فکر کرده‌اید که شاید زمانی پیش آید که مجبور باشید تمام دعواها و کینه‌های جناحی خودتان را دفن کرده و متحد مقابل دشمنی واحد قد علم کنید؟

 • شکارسری ۱۳۹۷-۰۲-۲۸ ۱۶:۴۵

  خوانش شعری از مریم ترنج

  وجه جمالی شعر میهنی

  حمیدرضا شکارسری

  «خوب به من نگاه کنید به تنم به چشم‌هایم من زیباترین زن این جهانم نام مردانه‌ای روی من نگذارید من ایرانم»*

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۲-۲۸ ۱۴:۲۱

  عراق و فتنه بزرگ

  حسن هانی‌زاده

  پیروزی جریان السائرون وابسته به مقتدی صدر روحانی جنجالی و پر Hوازه عراق در انتخابات پارلمانی این کشور نگرانیهائی در سطح جامعه عراق نسبت به پی Hمدهای این پیروزی ایجاد کرد.

 • تحقیر ملی ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۶:۱۹

  خورده فرهنگ تحقیر ملی، میراث قاجار 

  میثم مهدیار

  خرده فرهنگ تحقیر ملی طی دوران قاجار در جامعه ایرانی شکل گرفته و طی دوران پهلوی به اوج خود رسیده است و براساس آن جامعه به این باور رسیده است که ما ملت ستیزه طلب، تک رو، ریا کار،تنبل، سلطه پذیر و... هستیم و این باورها باعث شده است که حس اعتماد به نفس و خودباوری ملی ما دچار آسیب شود.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۳:۵۰

  قاچاق کالا؛ سم کشنده تولید وطنی

  محمدحسین جعفریان

  شما سراغ هر صنعت و صنعتگران آن که بروید، خواهید دید قاچاق کالا، کمر آن‌ها را شکسته است. با کمال تأسف این اوضاع نابسامان، سال‌های مدیدی است که دوام دارد.

 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۳:۴۸

  خودآگاهی ناشی از تجربه برجام؛  تفسیر عملی نظریه ولایت فقیه

  سعید شعرباف تبریزی

  ولی فقیه ملتزم است که ظرفیت فکری مردم را به صورت مستمر رصد کند و با هر فراز و فرودی در این ظرفیت اجتماعی، تصمیمات خود را نیز با هدف حفط و تقویت این سرمایه اجتماعی بروز کند.

 • انتخابات عراق ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۳

  انتخابات عراق و چالش‌های دولت آینده

  حسن هانی‌زاده

   انتخابات پارلمانی عراق در حالی برگزار شد که مردم این کشور نسبت به دورنمای تشکیل یک دولت فراگیر ملی برای برون رفت عراق از بحران‌های داخلی بشدت ابراز تردید می‌کنند.

 • فلاحت پیشه ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۶:۳۸

  سناریوهای پیش روی اروپایی‌ها در برابر ایران و برجام

  حشمت الله فلاحت پیشه

  قدس آنلاین: در موضوع اقدام اروپا در برابر برجام سه سناریو وجود دارد. اینکه کدام سناریو توسط اروپایی‌ها انتخاب شود پس از مذاکرات وزیر امور خارجه با اروپایی‌ها مشخص می‌شود و بعد از آن جمهوری اسلامی تصمیمات خاص خود را می‌گیرد.

 • محمد حسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۵:۰۰

  این «افق» باید هماره «نو»  باقی بماند

  محمدحسین جعفریان

  امروز تقریباً تمام  دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی متفق القولند که مخل شعارها و اهداف انقلابی ما، نه نیروی نظامی که هجوم نرم و نبرد فرهنگی مخالفان این حرکت عظیم بود.

 • حسن هانی‌زاده ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۱۷:۱۷

  انتخابات عراق وچالش‌های  دولت آینده

  حسن هانی‌زاده

  قدس آنلاین: انتخابات پارلمانی عراق در حالی برگزار شد که مردم این کشور نسبت به دورنمای تشکیل یک دولت فراگیر ملی برای برون رفت عراق از بحران های داخلی بشدت ابراز تردید می‌کنند.

 • رویوران ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۶:۱۴

  اروپا شراکت خود با آمریکا را فدای ایران نمی کند

  حسین رویوران

  اکنون بسیاری همانند رهبری در مورد تداوم برجام با حضور کشورهای اروپایی تشکیک داشته و در واقع بدبینی در این مسئله از خوشبینی‌ها بیشتر است.

 • برجام ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۵:۲۵

  از «آبگوشت بزباش» تا «غول برجام»

  محمدحسین جعفریان

  وقتی مرعوب شدی، عملاً به کشتن داشته‌های خود و نیاکانت برخاسته‌ای. مهم ترین علت بروز این بیماری هم عدم شناخت تاریخ، فرهنگ خودی از یکسو و شناخت معیوب و نادرست از داشته‌های رقیب است.

 • برجام ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۳:۲۵

  با «شاید حل شود» اقتصاد را معطل نگذاریم

  دکتر حسن سبحانی

  باید صادقانه این واقعیت را بپذیریم که در این مقوله متوجه بدعهدی و زیان هایی شدیم که موجب می‌شود در ادامه برای استمرار فواید برجام حساب جدی برای خودمان باز نکنیم و یا وقت خودمان را هدر ندهیم.

 • شکارسری ۱۳۹۷-۰۲-۲۱ ۱۳:۱۸

  خوانش شعری از آذر عاصمی

  رویارویی شاعر با مفاهیم مستقر

  حمیدرضا شکارسری

  « از هیچ بندی نمی‌هراسم می‌ترسم ای آزادی در تو گرفتار شوم...»*

 • اقتصاد-مقاومتی ۱۳۹۷-۰۲-۲۰ ۱۴:۳۰

  اقتصاد مقاومتی راه حل مقابله با ترامپ

  سیدهادی سیدافقهی

  در ماه‌های پیش رو قطعاً فشارهای سیاسی و اقتصادی پیش روی ملت ایران خواهد بود و آمریکا این امر را توسط ستون پنجم خود در داخل کشور پیگیری خواهد کرد.

 • ترامپ ۱۳۹۷-۰۲-۲۰ ۱۴:۲۹

  عدو شود سبب خیر  اگر خدا خواهد!

  محمد جعفری نژاد

  خروج از برجام توسط آمریکا جز ایجاد یک شوک اقتصادی که بیشتر خودش را در تغییر نرخ ارز نشان خواهد داد، پیامد مؤثر دیگری روی اقتصاد ایران نخواهد داشت در مقابل آن نکته‌ای که سال‌ها رهبر معظم انقلاب در مورد «نبود اعتماد به آمریکا» بیان می‌کردند امروز برای آن‌هایی که هنوز به آمریکا امیدوار بودند نیز اثبات شد.

 •  تحریم‌ها علیه ایران ۱۳۹۷-۰۲-۲۰ ۱۱:۴۶

  راهکار هایی برای مقابله با تحریم ها

  وحید ارشدی

  تاریخ اقتصادی ایران نشان داده است در اوج سختی‌ها و تحریم‌ها استعداد ملت و دولت شکوفا شده و مسیر تعالی اقتصادی باز شده است.

 • تیم مذاکرات هسته ای ۱۳۹۷-۰۲-۲۰ ۱۱:۳۲

  روحیه حاکم بر تیم مذاکره‌کننده باید عوض شود

  ابوالفضل ظهره‌وند

  تیمی که به‌فکر عکس مشترک و موضع مشترک است، تا الان موفق نبوده و نمی‌تواند مذاکرات را ادامه دهد. عملی کردن آن چیزی که حضرت آقا مورد نظرشان هست افرادی حرفه‌ای را طلب می‌کند.

 • کامران پارسی نژاد ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۸:۱۰

  خرده روایت‌ها

  نمایشگاه کتاب و تجربه‌های مکرر

  کامران پارسی‌نژاد

  بازگشت نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به مکان سابق خود یعنی مصلای تهران تصمیم درست وزارت ارشاد بود اما سئوال این است چرا با صرف هزینه‌های سنگین و بدون بررسی‌های کارشناسی عمیق همواره تصمیم‌های نادرست ابتدا عملی می‌شود بعد تازه به یاد می‌آوریم چه کار خبطی کرده‌ایم؟

 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۰:۴۸

  برجام برای کشور مفید است اگر...

  سعید شعرباف تبریزی

  «خانه ها را در دامنه آتشفشــان بنــا کنید» و من این جمله نیچه را این گونه تفسیر می کنم که همواره در رو به رو شدن با واقعیت ها باید شجاعت ورزید و حتی در بدترین شــرایط ظاهری هم به دنبال استفاده از فرصت ها و نبرد رودررو با مشکل بود.

 • لبنان ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۲:۵۱

  انتخابات لبنان و پیروزی محور مقاومت

  حسن هانی‌زاده

  صرف نظر از پیروزی مقاومت، پیام انتخابات لبنان، این بود که ملت این کشور به این نتیجه رسید که حزب الله به عنوان یک نهاد نظامی سیاسی توانست لبنان را در برابر تهدید گروهک‌های تروریستی بیمه کند.

 • خوک ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۲:۳۳

  دربارۀ «خوک» به کارگردانی مانی حقیقی

  نقد اجتماع با عینک روشنفکری

  آرش شفاعی

  قدس‌آنلاین/ آرش شفاعی: «مانی حقیقی» یک کارگردان متفاوت است. این جمله‌ای است که خود وی همیشه به دنبال آن است که دربارۀ کارهایش گفته شود.

 • ابوالفضل ظهره‌وند ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۱:۴۴

  محرم و نامحرم دولت کیست؟

  ابوالفضل ظهره‌وند

  سکاندار دولت بیان می‌کند برای ما مسئله محرمانه وجود ندارد نیز جای سؤال دارد. مگر می‌شود ما مسائل محرمانه نداشته باشیم.

 •  وحید جلیلی ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۱:۱۸

  به وقت شام و انقلابی در سینمای ایران

  وحید جلیلی

  افسر جنگ نرم باید بفهمد که اگر به وقت شام ۳۰ میلیارد بفروشد انقلابی در سینمای ایران به وجود خواهد آمد. اگر به وقت شام ۳۰ میلیارد فروش کند یعنی تیر خلاص به نه غزه نه لبنان.

 • شکارسری ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۰۹:۳۳

  خوانش شعری از داریوش معمار

  تفاوت خطابه و دیالوگ

  حمیدرضا شکارسری

  «به رنج بگو: عجب! بردن تو چرا تمام نمی‌شود؟!»*

 • شاکری مجید - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۰:۴۷

  کارکردهای ضد تحریمی پیمان های پولی

  مجید شاکری

  در ایران تلا شهای زیادی برای عقد پیما نهای پولی دو جانبه نشده است، در واقع بانک مرکزی در سا لهای پسا برجام چندان رغبتی به این کار نداشته است، بعد از آن که تلا شهای زیاد و روشنگری های مداوم منجر به این شد که پیمانهای پولی دو جانبه توسط بانک مرکزی جدی تر گرفته شود به خاطر سخت تر شدن فضای تحریمی با فاصله گرفتن از زمان برجام، سنگ اندازی ها در مقابل این موضوع از بیرون بیشتر شد، ولی به هر حال این مسیری است که باید طی کنیم.

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۲-۱۲ ۲۱:۰۴

  شوی مضحک نتانیاهو و رقص شمشیر سعودی ها

  حسن هانی‌زاده

  بنیامین نتانیاهو اخیراً مانند شومن‌های حرفه‌ای در برابر دوربین‌های تلویزیونی از جمله چندین شبکه سعودی و عربی ظاهر شد و با ارائه چند عکس هوائی از تأسیسات هسته‌ای ایران مدعی شد که این کشور فعالیت‌های کاملاً سرّی برای دست یابی به بمب اتمی دارد.

 • منتخب ۱۳۹۷-۰۲-۱۲ ۱۶:۲۱

  درباره جامع ترین کتابی که برای موعود نوشته شد

  توصیه آیت‌الله بروجردی برای نگارش یک اثر علمی

  حجت الاسلام محسن اکبری شاهرودی

  حدود هفتاد سال پیش، اثری بدیع و شاهکاری بی‌نظیر پیرامون حضرت ولی عصر(عج)همت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی و به توصیه زعیم حوزه های علمیه شیعه، آیت‌الله‌العظمی بروجردی(ره) به رشته تحریر درآمد. این کتابِ گرانسنگ، منبعی جامع برای محققان عرصه مهدویت از دیرباز تاکنون بشمار می‌آید.

 • حسنلو ۱۳۹۷-۰۲-۱۲ ۱۵:۰۲

  روش حکومت حضرت مهدی (عج)

  قدس‌آنلاین: به مناسبت میلاد مبارک حضرت صاحب العصر و الزمان(عج)، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر امیرعلی حسنلو ؛ استاد حوزه علمیه قم مدیرگروه تاریخ وسیره مرکزمطالعات وپاسخگویی به شبهات حوزه‌های علمیه، مقاله‌ای درخصوص ویژگی‌های حکومت مهدوی در اختیار قدس‌آنلاین قرار داده است. در این مقاله نویسنده با استناد به احادیث و روایات ویژگیهای دولت عدالت گستر مهدوی را تشریح کرده است.