همه‌ی خبرهای امروز
 • حضور رئیس جمهور تاتارستان وهیئت همراه درمشهد ۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۱۰

  حضور رئیس جمهور تاتارستان وهیئت همراه درمشهد/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ رئیس جمهور تاتارستان "رستم مینیخانف"و هیئت همراه باحضور درشهر مقدس مشهدضمن دیدار با"علیرضارشیدیان" استاندار خراسان رضوی ودیگر مدیران اجرایی استان ، درخصوص مبادلات تجاری ، بازرگانی و گردشگری بین خراسان رضوی و تاتارستان گفتگو کردند.

 • امامزاده آقاسیدمحمدکلیدبر ۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۰:۵۹

  امامزاده آقاسید محمد کلید بَر/ تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ مرقد مطهرامامزاده آقاسیدمحمد کلیدبَر ، ازنوادگان امام موسی بن جعفر علیه السلام که معروف به کلید دار امام رضا علیه السلام بودند در شهرستان لنگرود و درمسیر لنگرود به رودسر قرار دارد / نقل است که در قدیم ، آستان مقدس آقا سید محمد به رنگ سبز مزین شده بود و مردم و افرادی که پیاده از آنجا می گذشتند با ادای احترامی خاص و آنهایی که سوار بر اسب بودند از اسب هایشان پیاده شده و از کناراین بقعه با احترام می گذشتند.

 • مراسم رژه روز ارتش ۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۳:۲۵

  مراسم رژه روز ارتش/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی- مراسم گرامیداشت 29 فروردین؛ روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در مشهد

 • بچه های زلزله و ویرانه های ده ۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۱:۱۵

  بچه های زلزله /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ بچه های زلزله ، بچه های نقاشی های ناتمام / درس های بی کلاس /مشق های زیر سقف چادرها/ بچه های زلزله ، بچه های امید ، چشمهای معصوم و مهربان/ خنده های خاک و گِل/ بچه های زلزله ، یعنی یادمان باشد که یادمان نرود ..و خدایی که همین نزدیکیست .

 • طبیعت زیبای بهاری ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۰۷

  طبیعت زیبای بهاری

 • توزیع کمک های مردمی به زلزله زدگان ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۴:۲۳

  توزیع کمک های مردمی به زلزله زدگان/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-توزیع کمک های مردمی به زلزله زدگان خراسان رضوی بخش رضویه با همکاری روزنامه قدس و گروه جهادی عاطفه ها انجام شد.

 • بازدید سرزده خبرنگاران از روستاهای زلزله زده خراسان رضوی ۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۲۲:۰۵

  بازدید سرزده خبرنگاران از روستاهای زلزله زده خراسان رضوی/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ جمع کثیری از خبرنگاران رسانه های جمعی به صورت سرزده از روستاهای زلزله زده شهرستان فریمان درخراسان رضوی بازدید کردند . دراین بازدید که باعنوان اردوی جهادی یکروزه اصحاب رسانه و باهمکاری خانه مطبوعات خراسان رضوی وبسیج رسانه این استان انجام شد، خبرنگاران وتصویر برداران رسانه های جمعی از نزدیک ، روند بازسازی و رسیدگی به حادثه دیدگان زلزله رامشاهده وبا آنان گفتگو کردند.

 • روستاهای بخش رضویه یک هفته بعد از زلزله/گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۸:۰۸

  روستاهای بخش رضویه یک هفته بعد از زلزله/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-روستاهای بخش رضویه یک هفته بعد از زلزله 6 ریشتری مشهد

 • پنج قلوهای مشهدی رسما یکساله شدند ۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۰۰:۵۲

  درشب ولادت آقا امیرالمومنین علیه السلام ؛

  پنج قلوهای مشهدی رسما یکساله شدند/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ یک سال پیش درچنین شبی بود که خبر به دنیا آمدن ۵ قلوهای مشهدی از رسانه روزنامه قدس و دیگر رسانه ها به سرعت درفضای خبری منتشر شد / اصغردانشمندی پدرخانواده که کارگر زحمتکش ساده ای دریک دامداری است و فرزند پسر دیگری نیز به نام سجاد دارد با به دنیا آمدن مهمانان تازه وارد با بحران جدی مواجه شد که دراین میان برخی سازمانها ونهادها و به ویژه آستان قدس رضوی ، حمایتهایی را درجهت فراهم آوردن شرایطی مناسب برای زندگی این خانواده پرجمعیت آغاز کردند / حالا دیگر امشب و درشب ولادت اولین امام شیعیان جهان حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام ، پنج قلوهای مشهدی (مهدی_رضا_محمد_سهیل و هادی) رسما وارد یک سالگی خویش شده اند و در این میان ، پدر و مادر مراسم جشن تولد کوچکی را فقط با حضور خودشان به میمنت این شب فرخنده و یک سالگی فرزندانشان در منزل خویش برگزار کردند / جشنی کوچک در یک شب باعظمت برای کودکانی که انشاالله با حمایت و مساعدت دیگرخیرین و موالیان آن حضرت ، بر طریق امام عارف شیعیان گام خواهند نهاد.

 • اینجا چراغی روشن است/ تصاویر ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۸:۳۹

  یک روز با زلزله زدگان؛

  اینجا هنوز چراغی روشن است/ تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ حالا دیگر پنج روز از زلزله مشهد و روستاهای اطراف گذشته است. زلزله ای که خانه های بسیاری از روستاییان را ویران و دام و احشامشان را به آغوش خاک سپرد. درمدت زمان نسبتا کوتاهی آذوقه ودیگر مایحتاج اولیه زندگی مردمان از سوی سازمان ها ونهادهای مختلف از جمله آستان قدس رضوی فراهم و ارسال شد و اکنون زندگی بتدریج می رود تا جریانی دوباره یابد ونشاط ولبخند باردیگر نمایان شود.

 • آرامگاه دانیال نبی در قدیمی ترین شهر جهان ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۶:۱۱

  آرامگاه دانیال نبی(ع) در قدیمی ترین شهر جهان/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-دانیال نبی یکی از پیامبران بنی اسرائیل(قرن هفتم پیش از میلاد) است. وی در بابل به علوم کلدانیان و زبان مقدس واقف گرد ید و در حکمت از آنان پیشی گرفت. وی از نسل حضرت داوود و بعثت پیامبر اسلام را پیشگو یی کرده است. دانیال نبی همزمان با کوروش کبیر و داریوش اول بوده است. ایشان در تعبیر خواب علم داشت. آرامگاه دانیال نبی مربوط به هزاره ۴ تا ۱ - دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در خیابان امام خمینی شهر شوش واقع شده است.

 • خورشید پشت ابر نمی ماند ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۴۸

  به ابرها نگاه کنیم؛

  خورشید پشت ابر نمی ماند/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی : گاه در سایه سار درختی و پَرچینی از شمشادها ،یا دیواری گِلی ، حتی زیباتر از همه در سایه ساری از ابر ، میروی تا در هزارتوی خویش به خود پردازی و در خلوتی از اندیشه ها و بایدها و نبایدها به جستارخود رسی ... ابرها ، همیشه مهربانند. درست مثل نوازش شاخک های نرم خورشیددر طلوع یک صبح بهاری. به ابرها دوباره نگاه کنیم ، به خورشید، به اندیشه هایمان .. خورشید... هیچگاه پشت ابر نمی ماند.

 • امداد رسانی به مناطق زلزله زده ۱۳۹۶-۰۱-۱۸ ۰۰:۵۶

  امداد رسانی به مناطق زلزله زده/گزارش تصویری

 • زلزله ،شب سرد وشلوغ شهر مشهد /گزارش تصویری2 ۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۹:۵۸

  زلزله ،شب سرد وشلوغ شهر مشهد /گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار:با توجه به وقوع زلزله 6 ریشتری دیروز در مشهد و پس لرزه های آن و همچنین شایعات داغ فضای مجازی مردم شب را در پارکها،سوله های بحران و ماشین های خود بسر بردند.

 • زلزله ؛ مشهدیها امشب در خیابانها و سوله های بُحران میخوابند/تصاویر ۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۱:۱۸

  زلزله ؛ مشهدی ها شب رادر خیابانها و سوله های بُحران خوابیدند/گزارش تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ به دنبال وقوع زلزله ۶/۱ ریشتری صبح روز گذشته که متعاقب آن چندین پس لرزه دیگررا به همراه داشت،مردم مشهداز نیمه شب گذشته درخیابان ها،بوستان ها و سوله های بحران، ازجمله سوله های نمایشگاه بین المللی مشهد بسر بردند.

 • زلزله ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۲۲:۰۸

  زلزله در روستای حاج علی از بخش رضویه /گزارش تصویری ۳

  فرامرز عامل بردبار :صبح امروز زلزله ای به قدرت ۶ ریشتر بطور مداوم شهر مشهد و روستاهای اطراف را لرزاندکه موجب خسارات سنگینی به ساختمانها و منازل روستایی اطراف شهر مشهد شد.

 • زلزله ۶ ریشتری در روستای دوقلعه فریمان/گزارش تصویری2 ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۸:۵۳

  زلزله ۶ ریشتری در روستای دوقلعه فریمان/گزارش تصویری۲

  محمدعلی رضایی _ صبح امروز زلزله ای به قدرت ۶ ریشتر بطور مداوم شهر مشهد و روستاهای اطراف را لرزاندکه موجب خسارات سنگینی به ساختمانها و منازل روستایی اطراف شهر مشهد شد.

 • زلزله ۶ ریشتری در روستای دوقلعه فریمان/گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۸:۴۲

  زلزله ۶ ریشتری در روستای دوقلعه فریمان/گزارش تصویری ۱

  محمدعلی رضایی _ صبح امروز زلزله ای به قدرت 6 ریشتر بطور مداوم شهر مشهد و روستاهای اطراف را لرزاندکه موجب خسارات سنگینی به ساختمانها و منازل روستایی اطراف شهر مشهد شد.

 • دیدار تولیت آستان قدس رضوی با مدیران ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۵:۴۲

  درآستانه سال جدیدانجام شد:

  دیدار تولیت آستان قدس رضوی با مدیران آستان قدس/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ به مناسبت فرارسیدن سال جدید، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی بامدیران سازمان ها و وشرکت های زیر مجموعه آستان قدس دیدار وگفتگو کرد.

 • قطعه ۸۸ ۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۳:۴۱

  قطعه ۸۸ +تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ قطعه ۸۸ یعنی قطعه بغض و خنده ها . گریه های بی صدا ،خنده های پُرنشاط . خاطرات کودکی ، قصه های مادربزرگ ، شاعرانه های کرسی ذغالی / قطعه ۸۸ یعنی دفن لحظه های ناب زندگی / رادیوهای ترانزیستوری ، تلویزیون های لامپی بی کنترل ، و آنها که آنسوی این جعبه ها بغض و خنده هایمان را فریاد میزدند/ قطعه ۸۸ یعنی تصنیف های پُرشکوه خفته در بستر خاک ، ساز و دستگاه های شور، تک مضرابی های غم انگیز/ قطعه ۸۸ ، قطعه مردمان یادش به خیر، قطعه هنرمندی مردمانی ازاین سرزمین ، افتخارات ایران زمین / قطعه ۸۸ ... "روحشان شاد"

 • برف بهاری در مشهد ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۲:۱۰

  برف بهاری در مشهد/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-صبح امروز چهاردهمین روز از بهار مشهد شاهد بارش برف بود.

 • دریا ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۰:۳۶

  دریا... /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ دریای بهار امسال، سردتر از آنی بود که بخواهی تنی به آبش بزنی . دورترها ، تنها قایق هایی را میدیدی که مردان ماهیگیرش در تلاطم امواج ، به صید سپرده بودند دل دریایی شان را. امسال مردمان ، دریا را بیشتر تماشاگر بودند تا شناگر.

 • «عمو اسدالله» قدیمی ترین گنبد شوی حرم مطهر رضوی دار فانی را وداع گفت ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۲۲:۲۶

  زنده یاد «عمو اسدالله» قدیمی ترین گنبد شوی حرم مطهر رضوی / گزارش تصویری

  حسین کام شاد : «حاج اسدالله زرین مهر» مردی که پای در گنبدی می‌گذاشت که فرشتگان بال‌هایشان را بر آن می‌گسترانند و دستانش نوازشگرِ گنبدی بود که قبله عاشقان همه عالم است؛ دار فانی را وداع گفت. او که 45 سال سابقه خدمت در حرم مطهر رضوی را داشت و نزدیک به 40 سال عهده دار شستشو و جلای گنبد طلای حضرت امام رئوف علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام) بود، شامگاه پنجشنبه 10 فروردین ماه دعوت حق را لبیک گفت .

 • سیزده فروردین روز طبیعت گزارش تصویری 2 ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۳۸

  سیزده فروردین روز طبیعت/ گزارش تصویری 2

  علی کریمی رستگار:سیزده فروردین روز طبیعت در حومه شهرستان کلات ، استان خراسان رضوی

 • سبزه های سیزده ای/تصاویر ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۵:۳۹

  سبزه های سیزده ای/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ سبزه های سیزده ای ، بازگره می خورند برای حاجت دل هرچه سبزه های بی گره است / و سال باز شروع می شود با رخت و لباس های نو ، کفش های نو ، و هر چه نو نوار است و خواهد رفت تا مثل همه سال ها و نونوارها دوباره کهنه شود / سبزه های سیزده ای گره می خورند باز به هرچه بهار خداست / یادمان باشد دعا کنیم برای آمدن بهاری که از سمت قبله شکوفه خواهد داد / دعا کنیم برای کلبه های فقیرانه / قرص های نان و حلوا / قوت های لایموت / دعا کنیم برای شفای آنها که هنوزهیچ بهار و چکاوکی در دلشان آشیان نکرده است / امسال سبزه های سیزده ای را گره بزنیم برای داشتن سالی پُر ازشادی خدا / آمین

 • روز طبیعت ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۴:۰۸

  روز طبیعت در مشهد/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی- سیزده فروردین ، روز آشتی با طبیعت در پارک ملت مشهد

 • زیارت ؛ روستایی گلستانی ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۴۴

  زیارت ؛ روستایی گلستانی/ گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ مرکز گلستان را که ده کیلومتر به سمت جنوب شهر طی کنی به زیارت میرسی / زیارت ، پیش از آنکه روستایی باشد که به طبیعت گلستانی اش شهرت یافته باشد به داشتن مرقدی ازنوادگان امام موسی کاظم معروف شده است.امامزاده سید عبدالله ملقب به کاظم واقع در روستای زیارت از سادات موسوی گرگان و از نوادگان قاسم اشجع فرزند ابراهیم عسکری است که با ده واسطه به امام موسی کاظم (ع) می رسد و تو باید برای رسیدن به این امامزاده کوچه هایی را زیارت کنی که هرکدامشان به نام شهیدی از شهدای این روستا مزین شده است../ اینجا زیارت است ، روستایی گلستانی ...

 • کارخانه تولید چرم و محصولات چرمی ۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۱:۴۲

  اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

  کارخانه تولید چرم و محصولات چرمی/ گزارش تصویری

 • توزیع غذای متبرک توسط خدام بارگاه منور رضوی در جاده های منتهی به مشهدالرضا ۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۰۲:۴۲

  توزیع غذای متبرک توسط خدام بارگاه منور رضوی در جاده های منتهی به مشهدالرضا/گزارش تصویری

 • مسجد وکیل و یا مسجد سلطانی ۱۳۹۶-۰۱-۰۹ ۱۰:۲۵

  مسجد وکیل و یا مسجد سلطانی/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار:مسجد وکیل و یا مسجد سلطانی، مسجدی تاریخی مربوط به دوره زندیان ‌در شیراز است که به دستورکریم‌خان زند ساخته شده است.شبستان جنوبی با ستون‌های سنگی یکپارچه و مارپیچ از شاخصه‌های معماری ایرانی واز مناطق دیدنی این مسجداست که دارای ۴۸ ستون سنگی یکپارچه می‌باشد. مساحت این شبستان در حدود ۵ هزار متر مربع است و منبر چهارده پله‌ای یکپارچه از سنگ مرمر از زیبائیهای قسمت شبستان می‌باشد. گویند به فرمان کریم خان این سنگ از مراغه به شیراز آورده شد. در سمت شمال مسجد طاق بلند و مهمی ساخته شده که به طاق مروارید معروف است و در دور این طاق با قلم درشت و خط ثلث عالی یکی از سوره‌های قرآن به صورت هلالی نوشته شده‌است. این مسجد بر طبق بافت معماری سنتی این مرز و بوم در یک مجموعه اجتماعی قرار گرفته و هماهنگی زیبایی را در پیوند دین و دنیا، بوجود آورده‌است. کاشی کاری صحن و ایوان‌های شمالی و جنوبی نیز بسیار زیبا و از انواع هفت رنگ و معرق می‌باشد.